10نکته طلایی زبان بدن در هنگام مذاکره

10نکته طلایی زبان بدن در هنگام مذاکره

10نکته طلایی زبان بدن در هنگام مذاکره

شناخت زبان بدن در هنگام مشاوره و مذاکره با مشتری کمک شایانی به مشاوران املاک و بنگاه های معاملات ملکی در رسیدن به موفقیتشان خواهد کرد.
شما با مدیریت زبان بدن خود و شناخت زبان بدن طرف مقابل در هنگام مذاکره ،می توانید بسیار تاثیر برانگیزتر و هدفمند تر نسبت به گذشته اقدام کنید.
ما سعی کردیم در این جا 10 نکته کاربردی زبان بدن در هنگام مذاکره را برایتان جمع آوری و بررسی کنیم.

1.طرف مقابل را آنالیز کنید:

سعی کنید در هنگام مذاکره تمام توجهتان به طرف مقابل باشد به تن صدا ،رفتار و واکنش های وی دقت کنید اگر برای مثال طرف مقابل شما دست به سینه نشسته و به صندلی تکیه داده و از مذاکره کناره گیری کرده او را ترغیب به ادامه و مشارکت در بحث کنید ذهن او را از حرکات بدنش بخوانید و سعی کنید با تقلید رفتار او حس تفاهم را در او ایجاد کنید ،اگر دید روی صندلی جابه جا شده و به سمت شما متمایل شده است ،بله موفق بوده اید و او تمایل دارد تا به سخنان شما با دقت گوش کند..

2.دستان خود را کنترل کنید :

در هنگام مذاکره سعی کنید به دستان خود توجه داشته باشید و حرکات آنان را کنترل کنید ،در این هنگام دستان شما خیلی در معرض توجه هستند سعی کنید از گرده خوردن دستان بهم و قفل کردن آن ها در یکدیگر و شکاندن انگشتان خوداری کنید زیرا نشان دهنده عصبی بودن شماست و ممکن است طرف مقابل در این هنگام از این موضوع به نفع خود استفاده کند.

3. ریلکس باشید :

سعی کنید ریلکس باشید و بدنتان نیز این حس رابه طرف مقابل نشان دهد ممکن است در میان مذاکره ناگهان تنش ایجاد شود شما آرامش خود را حفظ کنید و سعی کنید با زبان بدن خود آن فضای پر تنش را به فضایی آرام و قابل اعتماد تبدیل کنید.

4. سرتان را به عقب و جلو تکان دهید :

تکان دادن سر در حین مکالمات و مذاکرات حتی مذاکرات پر تنش بسیار تاثیر برانگیزبوده و در این میان هم سویی و تفاهم ایجاد می کند.

5. لبخند برلب داشته باشید :

برای اینکه فضا در طول مذاکره کسل و خسته کننده نباشد همیشه لبخند بر لب داشته باشید و اجازه دهید رابطه دوستانه ای میان طرفین ایجاد شود.

6.شکیبا باشید :

در حین مذاکره سعی کنید خیلی شکیبا و صبور باشید و هر نکته ای که طرف مقابل متوجه نشد با صبر و آرامش و با لبخند برای او توضیح دهید، در این میان سعی کنید به نیازهای طرف مقابل توجه کنید و سعی در برآورده سازی آن ها داشته باشید.

7.احساستان در چهره تان مشهود نباشد :

دست خودتان را برای طرف مقابل رو نکنید و در اصطلاح سعی کنید پوکر فیس باشید و هیچ کس متوجه آن چه درسر شما می گذرد نشود چون هنوز معلوم نیست برنده هستید یا خیر حتی اگر به برد خود در این مذاکره خیلی مطمئن هستید.

8. حفظ ارتباط چشمی :

در حین مذاکره تحت هر شرایطی سعی کنید ارتباط چشمی خود را با طرف مقابل حفظ کنید ، قطع این ارتباط و یا ارتباط چشمی نصفه و نیمه می تواند به مذاکره آسیب بزند.
ارتباط چشمی بد حس معذب بودن و عدم اعتماد به نفس را به مذاکره کننده انتقال می دهد.

10نکته طلایی زبان بدن در هنگام مذاکره

9. حالت پذیرنده داشته باشید :

در حین مذاکره حالت بدنتان علاقه مند و پذیرا باشد خود را مشتاق نشان دهید تا طرف مقابل حس کند این مذاکره برای شما نیز قابل احترام است و موضوع مذاکره برایتان ارزشمند است.

10. آشفته نباشید :

در طول مذاکره هر چقدر هم که دچار چالش شدید بر آشفتگی خود غلبه کنید و استرس را از خود دور نگه دارید ،پاهایتان را مدام تکان ندهید ویا با موهایتان بازی نکنید سعی کنید موقر و با اعتماد به نفس در جلسه حضور داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو