بهترین رنگها برای نقاشی ساختمان کدامند؟
نقاشی داخل خانه

بهترین رنگها برای نقاشی ساختمان کدامند؟

بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان بعد از خرید خانه

یکی از مهمترین و البته تاثیرگذارترین مراحل دکوراسیون یا زیباسازی داخل منزل بعد از خرید خانه نقاشی کردن آن می باشد . چون واقعا خانه ای را نخواهیم دید که بدون هیچ گونه نقاشی و رنگی به تکامل رسیده باشد. البته قبل از هر کاری در رابطه با رنگ آمیزی خانه باید به مرحله نخست یعنی انتخاب رنگ مورد نظر بسیار اهمیت داد.  انتخاب رنگ برای نقاشی خانه نیز مانند هر هنر و مناسبتی سبک های انتخابی ویژه ای دارد . حتی مشاهده میکنیم که با آمدن هر سال یک رنگ خاص برای آن معرفی میشود و همان رنگ برای نقاشی ساختمان انتخاب میگردد . به عنوان مثال بعضی سالهای از رنگ های روشنتر الگو گرفته میشود و برخی سالها . ما در آنلاین جو مگ و این پست می خواهیم مختص همین ماجرای انتخاب رنگ ها،معرفی انواع کاربرد رنگها در بخش های مختلف خانه ، معانی آنها و چند ترفند رنگ امیزی خانه بنویسیم و بخوانیم . پس ما را در این مطلب همراهی کنید .

بهترین رنگ‌ برای نقاشی ساختمان در سال ۲۰۱۹ چیست؟

فرض کنیم قصد خرید خانه نو را داریم و یا میخواهیم برای در آمدن خانه خود از یکپارچگی آن را رنگ آمیزی کنیم تا رنگ و جلای جدیدی به آن یدهیم . برای این کار اول از همه لازم داریم تا سبک های بروز و مختلف رنگ آمیزی دیوار و خانه را بیاموزیم. این به این معنی نیست که فقط رنگ را بشناسیم و برای کار خود انتخاب کنیم ،بلکه چیزهای مهمتری مثل سناختن سبک ها و اینکه این سبک در کدام بخش از خانه استفاده شود نیز بسیار مهم است. ما را همراهی کنید چون قصد داریم رنگ مد شده در سال 2019 را الگوی خود در رنگ آمیزی خانه خود قرار دهیم.اما اول چه بهتر که بدانیم این کار برای به بهترین سرانجام رسیدن حتما لازم به متخصص طراحی داخلی ندارد بلکه خود ما به راحتی با کمی مطالعه این مطلب و رعایت نکات مثبت اشاره شده میتوانیم بهترین متخصص و طراح دکوراسیون داخلی خانه از این لحاظ باشیم . خب برویم سراق اولین رنگ در این پست جذاب : یعنی زرد خردلی

زرد خردلی

اول از همه میخواهیم بگوییم چرا این رنگ را اول از همه مطرح کردیم . بیشتر ما با سایت بسیار خوب پینترست که در زمینه گرافیک و عکس فعالیت میکند آشنایی داریم ، اگر درمورد دکوراسیون داخلی دنبال تصاویر باشیم خواهیم دید که دکوراسیون های داخلی بسیاری از خانه ها به این رنگ نقاشی و آراسته شده اند. جالب است که بدانیم در سال پیش یعنی 2018 بیشترین آمار جست و جو مربوط رنگ زرد خردلی بوده که حدود 45 درصد رشد داشته است . پس به نظر میرسد حالاحالاها این رنگ را در دکوراسیون خانه ها خواهیم دید. چند مورد از بخش هایی از داخل منزل بعد از خرید خانه که میتوانیم از زرد خردلی استفاده کنیم میتواند بخشهای کوچکی از دیوار یا مبل باشد که میتواند طرحس زیبا و ملو از خانه را ایجاد کند .

نقاشی خانه
نقاشی خانه

طرح‌های هندسی

با آمدن سال جدید یعنی 2019 سبک رنگ آمیزی خانه نیز تغییرات زیادی را شامل شده و به جذابیت آن بسیار افزوده شده است که به راحتی میتون این تغییرات را احساس کرد . مثلا استفاده از طرح های هندسی یکی از همین تغییرات زیبا در بحث رنگ امیزی خانه میباشد که به شکلهایی مثل مثلثی و غیره خیلی تاکید دارد تا طرح های زننده قبلی را فراموش کنیم . اگر ما نیز در نقاشی منزل بعد از اجاره خانه بخواهیم از آن اشکال هندسی زیبا بهره ببریم به دو چیز می بایستی توجه کنیم . یکی طیف رنگی خوب و دیگری نوارچسب رنگ آمیزی است. این بین به راحتی میتوانیم از شکل های هندسی که نام بردیم با رنگ آمیزی های متفاوت تیره یا نشاط اور بهره ببریم . تا به آن نتیجه جذابی که مد نظرمان است دست یابیم .

نقاشی دیوار خانه
نقاشی دیوار خانه

کفپوش های رنگی

فرض کنیم از کفپوش خانه خود مثلا کاشیها و غیره خسته شده ایم یا به مرور زمان رنگ و روی آنها از بین رفته است ، باتوجه به شرایط کنونی که حتما مجبور خواهیم شد هزینه بالایی بابت تعویض یا تغییر آن متقبل شویم . میتوانیم با هزینه بسیار پایین این مشکل را پایان دهیم . آن هم نقاشی کردن کفپوش خانه ما می باشد. برای الگو برداری باز هم میتوانیم از سایت خوب پینترست کمک بگیریم تا به طراحی های متخصصین در زمینه تزئین کفپوش منزل پی ببریم . کافی است در موتور جست و جو گر خود واژه کفپوش رنگ آمیزی شده را وارد کنیم . با مشاهده این طرح ها به راحتی میتوانیم کار خود را آغاز کرده و بدون نیاز به راهنمایی و تکیه بر حرفه متخصص ، خودمان کار را به بهترین نحو تمام کنیم

نقاشی کف خانه
نقاشی کف خانه

بهترین بخش های خانه برای اضافه کردن رنگ‌های زیبا

ما بعد از خرید خانه توانستیم با کمک تکنولوژی اینترنت ،طرح و رنگ مناسب مورد نظر خود برای نقاشی آن را بیابیم . پس به مرحله بعد یعنی استفاده و پیاده کردن این طرح ها در نقاشی خانه خود رسیدیم . اما باز برای این کار نیاز داریم تا به انتخاب بخش مناسب خانه و چطور پیاده کردن آن طرح در خانه توجه کنیم ، چون میخواهیم با کمترین هزینه بهترین بازدهی و نتیجه را داشته باشیم .در واقع برای این کار نیاز نیست که کلی به هم ریختگی و تغییر همه عناصر خانه و یا خرج زیاد مالی داشته باشیم. طبق عقاید و تجربه مختصصان طراحی رنگ آمیزی منزل ، در خانه بعضی از بخش ها هستند که با تغییر رنگ آمیزی آن میتوانیم معجزه رنگ در خانه و همینطور تاثیر چشمگیر ان در دکوراسیون داخلی منزل را تجربه کنیم . در زیر به این بخش ها  اشاره خواهیم کرد .

آشپزخانه

عین همین جمله را در بخش دیگری از مجله آنلاین جو گفته ایم که آشپزخانه بخش تپنده خانه یعنی قلب آن است هرپند بخش کوچکی از خانه را در برمیگیرد اما همیشه یکی از بهترین و مهمترین بخش های منزل می باشد .       با این حساب رنگ آمیزی آن نیز بسیار هائز اهمیت خواهد بود . برای بروز و زیباتر کردن آن نیاز به خرج مالی زیادی نخواهیم داشت چون میخواهیم رنگ آمیزی اش کنیم بدون توجه به اینکه جنس عناصر و بخش های متخلف آن چیست ف میتوانیم رنگ هر کدام از بخس ها را تغییر دهیم . تا به زیبایی بیشتر  بهتر آشپزخانه خود برسیم. تجربه و پیشنهاد متخصصان تزئین و دکوراسیون خانه این است که توصیه میکنند اگر کابینهای چند طبقه ای داریم طبقه فوقانی را با رنگ خنثی یعنی سفید رنگ آراسته و طبقات پایین تر را با رنگ های روشن و پرنشاط تر مانند آبی آسمانی تزئین کنیم .با همین ترفند ساده اما زیبا مطمئنا نگاه مهمانان و دوستان به آشپزخانه جدید ما که شادتر شده خیره خواهد شد . بدون اینکه تغییر دکوری یا لوازم آن زیادتر شده باشند .

رنگ کردن آشپزخانه
رنگ کردن آشپزخانه

درب های درونی

یکی دیگر از ترنفدهای رنگ آمیزی خانه ، تغییر رنگ دادن درهای فضای داخلی منزل پس از خرید خانه است . نه تنها این رنگ آمیزی هزینه آنچنانی نخواهد داشت بلکه به راحتی و با هنر و خلاقیت خود میتوانیم از هر رنگ خاصی بهره ببریم و تاثیر زیادی بر زیبایی کل خانه بدهیم . جالب تر اینکه این رنگ آمیزی نیاز به جمع یا جابجایی لوازم خانه ندارد چون با کمی دقت رنگ ها جایی پاشیده یا کثیف نخواهد کرد . خب نکته مهم ما اینجا طبق معمول انتخاب رنگ خوب و هماهنگ با دیوارها و سایر عناصر خانه می باشد . با توجه به نظر متخصصین در این زمینه میتوانیم از چیشنهاد زرد ملایم کارمان را اغاز کنیم چون این رنگ نه تنها روشنتر وشادتر است بلکه با همین خصوصیاتش نشاط اور خانه هم هست. بعلاوه رنگی به روز و مورد علاقه خیلی ها از لحاظ تزئین دکوراسیون داخلی است .

نقاشی درب خانه
نقاشی درب خانه

پله ها

همانطور که میدانیم پله ها از دو لحاظ اینکه رفت و آمد بالایی دارند و پیش نمایش زیبایی داخل خانه هستند بسیار مهم اند . پس با در نظر گرفتن اینکه فرقی نمکند داخلی باشد یا بیرون از خانه باید به این دلیل که همیشه اول از همه بخش ها دیده میشود فکری به حالش کنیم و برای آراسته نمایش دادن دکوراسیون داخلی خانه به آن نیز رنگ و  روح دهیم . در رابطه با این بخش مهم از خانه رنگ پیشنهادی ما هلویی و یا تناژهای دیگر شبیه به آن است که میتوانیم کمی تیره تر نیز از آن استفاده کنیم. نکته مهم در رابطه با آپارتمان نشینی و یا مشاعات باید در نظر داشته باشیم که چون عمومی است حتما باید با هماهنگی مدیر محترم آپارتمان یا همسایه های عزیز این کار انجام شود .

نقاشی پله های داخل خانه
نقاشی پله های داخل خانه

دیوار

در رابطه با تغییر رنگ دیوارهای داخلی خانه نسبت رنگ آمیزی سایر بخش ها مثل درب که بالاتر اشاره کردیم مطمئنا هزینه بیشتری لازم خواهد داشت ، در صورتی که قادر به تغییر محل سکونت نیز نبودیم اصلا جای نگرانی نیست چون با ترفند تغییر جای وائل داخل خانه یا تغییر خود وسائل مثل مبل ها و غیره میتوانیم خانه را دگرگون کنیم . در صورتی که توانایی نوکردن مبلمان خود را نداشتیم میتوانیم روکش ها و لایه های رویی انها را تعویض و زیبایی خاصی با فضای داخل خانه بدهیم .

شومینه

یکی از بهترین کاربردهای شومینه این است که میخواهیم نقطه اصلی توجه و زیبایی خانه ما باشد . پس اولین نکته در مورد آن توجه به هرچه زیباتر و خاص تر کردن آن است . برای رسیدن به این هدف کافی است بخش های دیوار متصل به شومینه را نگ آمیزی کنیم که خوشبختانه هرگز هزینه بالایی نخواهد داشت. پیشنهاد متخصصین زنگ امیزی در این رابطه رنگ آمیزی آن به وسیله رنگ های خنثی مانند طیف های مختلف از قهوه ای و خاکستری می باشد .

بهترین رنگ برای نقاشی کردن سقف

از آنجایی که بخش فوقانی منزل یعنی سقف از بخش های مهم و تاثر گذار خانه در زیبایی آن می باشد نباید به سادگی از زیبایی آن بگذریم و تا میتوانیم به آراستن آن مثل سایر بخش های خانه برنامه ریزی رنگی بکنیم . متاسفانه خیلی از ما حتی خبر نداریم که نقاشی و طراحی  سقف نیز سبک و ایده هایی دارد که با با گذشت سالها رنگ و روی به روز به خود میگیرد. در رابطه با اینکه بخواهیم کل خمنزل ما به روز و طبق مد طراحی خاص خود را داشته باشد می بایستی طرح ها و الگوهای نقاشی سقف خانه را بلد باشیم .بر طبق آنچه متخصصین طراحی رن آمیزی خانه دارند  سه رنگی که در پایین به آنها اشاره خواهیم کرد، مناسب ترین رنگ ها برای رنگ آمیزی سقف می باشند چون محبوبیت خاصی برای انواع شخصیت ها،جنسیت ها و سنین مختلف دارند . این سه رنگ عبارتند از :

آبی کمرنگ

این رنگ همچون رنگ آسمان که بالای سر ماست زیبایی خاص خود را در سقف دارد و همینطور برای سقف های کوتاه تر بسیار مناسب است . دلیلش را هم که دقیقا گفتیم به دلیل دعوت کردن آسمان به داخل خانه خود است .این رنگ زیبا به ما کمک میکند تا فضای داخلی منزل و اتاق ما بزرگتر از آنچه که هست دیده شود .

نقاشی سقف درونی خانه
نقاشی سقف درونی خانه

زرد ملایم

این رنگ زیبا نیز همینطور مانند آبی کمرنگ یک رنگ خاص برای سقف ما خواهد بود چون خانه را دلنشین و دلانگیز تر میکند و همینطور  به ما این حس را میدهد که انگار در یک فضای بزرگ و باز قرار داریم. در ضمن این رنگ به علت روشن بودنش میتواند با رنگ های خنثی در بخش های دیگر داخل خانه مثل دیوارها، هماهنگی زیبایی ایجاد میکند .

نقاشی سقف خانه
نقاشی سقف خانه

سفید درخشان

این رنگ که روشن و خنثی است یکی از معمول و پراستفاده ترین رنگ ها برای رنگ آمیزی خانه به خصوص سقف است. سفید روشن به ما کمک میکند سقف خانه ما بلند تر به چشم بیاید و همینطور رنگی تکراری نشدنی و همیشه مدرن می باشد .

نقاشی خانه
نقاشی خانه

به پایان این مقاله زیبا از مجله آنلاین جو رسیدم اما اگر دوست داشتید در رابطه با سایر مقالات در مورد رنگ آمیزی منزل بعد از خرید خانه بدانید میتوانید به بخش های دیگر مجله ما نیز سر بزنید و ما را به دوستان خود معرفی کنید.

خرید خانه در آنلاین جو

خرید خانه با وام

اجاره خانه در تهران

بستن منو