تغییر دادن داخل خانه بدون رنگ کردن
دکوراسیون داخلی

تغییر دادن داخل خانه بدون رنگ کردن

روشهای تغییر دادن داخل پس از خرید خانه بدون رنگ کردن

دیدن و تماشای رنگها به زندگی و روابط معنا میدهد . در کل میتوان گفت که زیستن بدون تماشا و ارتباط با رنگها امکان پذیر نیست و همین رنگها هستند که به چشمان ما معنی کاربرد را می دهند . همه به دیدن رنگ ها در محل کار یا زندگی خود عادت داشته و نیازمند ایجاد احساسات روحی با آنها هستیم . احساسی مثل سرحال و شاد بودن و آرامش داشتن بخشی از آنها هستند . رنگ آمیزی بخش داخلی پس از خرید خانه به ویژه دیوار آن یا نقاشی خانه از دو نظر مالی و وقت گیر بودن ما را عذاب میدهد . هرچند اگر این کار را انجام ندهیم از خانه خسته شده و حس خوبی به مرور زمان نخواهیم داشت . اما امروز میخواهیم بگوییم که با چند شیوه خاص میتوانیم با کمترین پول و رنج تمامی اتاق های خانه را بدون رنگ آمیزی عوض کنیم . اما آیا شدنی است . یا ترفند خاصی میخواهد یا اینکه چطور باید این شیوه ها را در اتاث های مجزا از هم اجرا کنیم . امروز ما اینجاییم تا خیالتان را از این بابت راحت کنیم چون کار ما دادن ایده و آسان کردن طراحی دکوراسیون داخلی پس از خرید خانه جدید و آپارتمان است . پس 5 دقیقه این مطلب زیبا را مطالعه و بین دوستانتان به اشتراک بگذارید . چون دکوراسیون خانه واقعا زیبایی و روحیه خانه است .

خب همانطور که میدانیم برای خیلی ها نقاشی کردن و دیوار را آراستن خانه واقعا دغدغه بزرگی است . اولین بدی اش این است که مجبورمان میکند برای کثیف نشدن یا نپاشیدن رنگ روی سایر وسائل آنها را جمع آوری کنیم تا زمانی که رنگ های روی دیوار کامل خشک شده و حتی بوی بد آن از خانه برود. شاید خود ما را هم به خانه راه ندهد و اذیت شویم از بوی آن . اما بدتر از همه اینکه فرض کنیم این همه سختی ها را تحمل کردیم و یهو ببینیم که اصلا رنگ مناسبی را انتخاب نکرده بودیم و زود پشیمان شویم . عمق فاجعه اینجاست که اگر این تغییرات به دلمان ننشست هیچ راهی برای بازگشت نداریم و به اجبار بایستی کار را از اول با کلی هزینه زمانی و مالی مجدد از  بر بگیریم .

پس بیایم یه کاری بکنیم وقتی که می بینیم خانه خسته کننده شده بهتر است روشی را پیش بگیریم که اینقدرها هم ترسناک نباشد . مثلا بیایم مبل جدید یا رنگ مبل خود را اضافه کنیم . کلا بحث دکوراسیون مطرح است که با تغییرو تحول نیازی به رنگ و نقاشی نیست . ولی میدانیم که اتاق های خانه هر کدام کاربرد و مخاطب های خاص خود را دارد و باید به شیوه های مختلف از هم آراسته شوند . اگر میخواهید آن را یاد بگیرید با مجله آنلاین جو همراه باشید.

اتاق اول :مهمترین بخش خانه ،نشیمن

از آنجایی که این اتاق جزء مهمترین ها است اول از اینجا شروع میکنیم چون محل آرامش و استراحت ماست و خلی در ان برو و بیا داریم و تلویزیون در این بخش از خانه است و در کل بیشتر از بقیه اتاق ها جلوی چشم ماست . اینطور نیست؟ پس حس و حال اینجا برای ما اهمیت زیادی دارید . امتیاز این اتاق نسبت به بقیه چیست که کار ما را در تغییر دکوراسیون آن آسان میکند؟ زیاد بودن وسائل در آن . بله درست است خوشبختانه وسائلی که در آن کاربرد دارند تنوع زیادی دارد و فرصت بسیاری برای متغیر بودن رنگ بندی در این اتاق محیاست .به عنوان مثال اگر از لحاظ مالی میخواهیم کم هزینه کنیم میتوانیم با تغییر لایه های رویین مبلمان و میزها و وسائل دکوراتیو این تغییر زیبا را ایجاد کنیم یا با قیمت پایین تر به وسائل دکوراسیون خود کمی بیافزاییم . مثل گیاهان عناصر طبیعی دیگر و یا اگر میخواهیم بیشتر هزینه کنیم میرویم سراق خرید مبل و کاناپه جدید و اجناس بروزتر و مد تر میخریم . پس کافیست برای تغییر دکوراسیون نگاه کلی به لوازم لوکس و استراحتی خانه و دکوراتیو خانه بیاندازیم نه اینکه با کلی هزینه و دردسر بخواهیم آن را رنگ آمیزی کنیم . آن هم با آن همه ریسک .

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

اتاق دوم : پذیرایی

نیاز ما به استراحت به کنار، نیاز به غذا هم در جای خودش است . همین نیاز ما را وادار خواهد کرد بعد از خرید خانه بخشی از آن را اختصاص دهیم به غذا یا دعوت کردن دوستان به شام دورهمی که این اتاق نیز متشکل از معمولا چند صندلی و میزناهار خوری است . این اتاق اگر چسبیده به آشپرخانه باشد خیلی بهتر است یا حتی اگر بخشی از خود آشپزخانه ما باشد که چه عال. کی قضیه در مورد پذیرایی که کاملا واضح است این است که معمولا در خانه زمانی کاربرد دارد که یا وقت صرف غذاست یا مهمان دعوت کرده ایم .روش رنگ آمیزی و رونق بخشیدن به این بخش از خانه هم متنوع و زیاد است .به عنوان مثال میتوانیم برای تزئین میز از یک سینی پهن با چند تا شمع های درون شمع دانی زیبا و مجذوب کننده در وسط میز بهره ببریم . حتما در انتخاب رنگ این شمعدانی ها و سایر اجزاء روی میز دقت کافی را داشته باشیم و برای مجذوب تر شدن این دکوراسیون از اثار هنری و طرح های رنگارنگ و شاد که مناسب محیط غذاخوری ماست انتخاب کنیم و از دیوار آویزان کنیم. حتی میتوانیم برای صندلی های دور میز روکش نشاط آور و روشن در نظر بگیریم و پوشش روی میز همینطور کاملا همخوانا با موضوع کاربرد اتاقمان باشد .

تغییر اتاق نشیمن
تغییر اتاق نشیمن

بخش سوم خانه : آشپزخانه

رسیدم به بخش تپنده خانه که بدون تردید قلب آن خواهد بود . بعد از خرید خانه بخشی از آن که بسیار برای جهش و تغییرات رنگی میتوان روی آن حساب کرد . از کفپوش سرامیکی گرفته تا کابینت و سایر عناصر آن .در کل عناصری در آشپزخانه وجود دارد که هرچند همانند کابینت در اولین نگاه دیده نشود اما خیلی در ساختار آشپزخانه موثر است . به عنوان مثال کفپوش قالی یا فرشچه را میتوانیم با خرید یکی جدیدتر با رنگ بندی متفاوت تر نگاه کلیمان به سرامیک این بخش را متحول کنیم . حتی در صورتی که قبلا به استفاده از کفپوش فرش یا موکت اعتقادی نداشتیم میتوانیم یک بار امتحان کنیم مخصوصا که کمک میکنم آشپزخانه تمیزتر باقی بماندو تمیز کردن آن تسهیل شود  و به قشنگی اشپزخانه بیافزاید . البته باید فرشی را انتخاب کنیم که به مرور زمان کهنه یا پاره نشود .

 

قسمت چهارم خانه اتاق خواب است

درست است اتاق خواب بیشتر از یک یا دو نفر مخاطب ندارد اما باز هم همیشه کانون توجه استفاده کننده آن است .  ما در آنجا بیشتر به فکر آرامش و داشتن جو خصوصی و استراحت و سایر کارهای خود هستیم و وقت زیادی را در آن سپری میکنیم پس باید دقت کنیم که تمامی تغییرات ایجاد شده در اینجا قرار است در روحیات ما به طور مستقیم تاثیر مثبت یا منفی بگذارد . درباره اتاق هم جای نگرانی نیست چون تنها با تغییر دادن چند عنصر داخل آن میتوانیم رنگ و هوای دلنشین تری به آن ببخشیم . اولین و در چشم ترین بخش آن روتختی ماست که بخش عظیمی از رنگ اتاق ما را تشکیل میدهد . پس باید در انتخاب روانشناسی رنگ آن دقت کنیم . عنصر دوم مهم اتاق خواب کفپوش فرش یا موکت آن است  باید نشاط آور باشد رنگش . البته با ترفند ایجاد تضاد . یعنی می توانیم بریا بقیه وسائل اتاق خود از رنگ های سرد یا تیره تر استفاده کنیم . چون نمیخواهیم زود از انتخاب رنگ رو تختی و موکت اتاق خواب خود پشیمان شویم . ایجاد تضاد کمک میکند هم اتاق زیبا باشد و هم از تشابه رنگی خسته نشویم .

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

حمام و دستشویی خانه

خیلی از ماها شاید به این فکر کنیم که حمام یا سرویس بهداشتی نیازی به تغییر آنچنانی دکوراسیون ندارد چون عناصر داخل ان کم هستند و تنها در برخی لحظات از شب یا روز مورد استفاده قرار میگیرند . اما زمانی به اشتباه خود پی میبریم که در اینترنت یا در خانه دوستان خود نوع مدرن و شیک سرویس بهداشتی و حمام را مشاهده کنیم و می بینیم که نه تنها محیط داخل انها باید به زیبایی طراحی شود بلکه باید باعث شود در حین استفاده از آن بخش مهم از خانه حس خوبی داشته باشیم نه اینکه بخواهیم زودتر خارج شویم. خوشبختانه این بخش از خانه هم هزینه ی آنچنانی نخواهد داشت . یک ترفندش این است که به جای دکشیدن دردسر تغییر تغییر سرامیک و وان و روشویی و غیره میتوانیم پرده یا جالباسی و خوشبو کننده انها را آویزان کنیم . یا حتی تغییر محل آویزان کردن حوله نیز کمک میکند حس تنوع و جدید بودن به ما القاء شود . از بخش های دیگر حمام که بیشتر در چشم است و معمولا زیاد استفاده میشود کمد یا دکوری و قفسه ان است که با یک تغییر کوچک می بینیم تغییر ضاهری زیادی در فضا ایجاد کرده است .

به اتاق‌های منزل رنگ و روح ببخشیم؟

تغییر دکوراسیون اتاق کار

بعد از خرید خانه این بخش از آن که معمولا همه ما شاید نداشته باشیم اما باز هم مطرح کردن آن جذابیت خاص خود را خواهد داشت ، در کل حتی شاید در محل کار شرکت یا کارگاه شخصی کوچک خود نیز مطمئنا لازم است بعد از یه مدت برای افزایش انرژی و خسته کننده نشدن کار و محل کار خود تغییرات دکوراسیون ایجاد کنیم . داشتن همچنین فضای سرحال و جذابی برای ما که عاشق شغل و حرفه خود هستیم یک کمک و امتیاز محسوب خواهد شد و ما را به بیشتر سعی در حرفه خود همراهی میکند و همینطور انگیزه ما را چندین برابر میکند . در مورد اتاق کار خود که معمولا دیوار آن یکرنگ مثلا کرمی پر از لکه یا زدگی میشود اصلا نباید نگران باشیم چون میتوانیم همچون حمام که گفتیم پرده اش را عوض کنیم میتوانیم این کار را با انتخاب یک طرح پرده مطابق با شغل و حرفه خود تغییر دکور دهیم . همینطور میتوانیم چیدمان وسائل خود را در روی میز به گونه ای مرتب و تمیز بچیمنیم یا رنگ و طرح همان وسائل را با شاد و زنده انتخاب کنیم .در کل تکراری گری را حذف کردن با هزینه ی خیلی پایین هم ممکن است . به همین راحتی .

تزئین راهرو بعد از خرید خانه

شاید حتی برخی طراحان نیز فکر میکنند که این بخش هم همانند حمام زیاد به تغییر و اهمیت دکوراتیوی ندارد اما توجه داشته باشیم که از همه جای خانه برو و بیای بیشتری دارد این بخش . پس بیان کننده طرح کلی داخل خانه است مخصوصا برای کسی که برای اولین بار بعد از خرید خانه به منزل ما دعوت میشود و میتواند در حالات روحیه اولیه آن شخص و حتی خود ما وقتی خسته از سر کار برمیگردیم تاثیر مثبت یا منفی داشته باشد . خب حالا میخواهیم این قسمت از خانه را نیز زیبا کتیم . به راحتی میتوانیم با قرار دادن یک اینه تمام قد یا گلدان طبیعی بزرگ یا مصنوعی خوشبو و همینطور نورپردازی خیلی ساده تماما معجزه کنیم . این یعنی تمامی اشخاصی که وارد و خارج میشوند جذب هنزر و ذاعقه ما شوند .

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

تغییر دکوراسیون رختشویی

در سبک مدرن طرا حی دکوراسیون داخلی خانه توجه بسیار زیادی به این بخش میشود و در تمامی خانه های آپارتمانی و جدید در شهرهای بزرگ میتوان شاهدش بود . از اسم این بخش مشخص است که محل شست و شو واتو کردن لباس و منسوجات اعضای خانه و سایر کارهای مربوطه است . با توجه به شلوغی هایی که در مورد این بخش از خاصه میشو د تصور کرد شاید به نظر برسد که زیاد مهم نیست دکوراسیون چه شکلی داشته باشدبه همین علت در خانه زیاد به قشنگی و نظرم این بخش اهمیت داده نمیشود . خیلی کوچک هستند و فضای کمی دارد  برعکس آنچه که در شبکه های تلویزیونی و ماهواره شیک و بزرگ نمایش داده میشود تا مجذوب آن تبلیغات شویم .  اما نکته اینجاست که مطرحش کردیم برای مرتب کردن و طراحی دکوراسیون ان . پس بیایم با چند ترفند ساده و با استفاده از عناصر جدید این بخش از خانه را زیباتر کنیم . خب ما در اینجا کلی سبد و میز داریم که در مورد سبدها بهتر است به جای جنس پلاستیک از سبک های بافت حصیری و کلاسیک زیبا استفاده کنیم . یا روی میز را هم از طرح و رنگ های رومیزی های جدید بپوشانیم . همینطور در آخر میتوانیم برای مجزا کردن لباس ها از هم کیسه های قبلی را کنار گذاشته و  از نوع کیسه‌های طرح دار و جدید برای لباس‌ها بهره ببریم .

 

خرید خانه در آنلاین جو

خرید خانه با وام

اجاره خانه در تهران

بستن منو