جذاب ترین اتاق کار خانگی
دکوراسیون داخلی

جذاب ترین اتاق کار خانگی

اتاق کار خانگی

جذاب در باب موضوع ما یعنی وقتی که وارد اتاق کار و مطالعه ی خود میشویم احساس خستگی کار ما را از جو صمیمانه ی خانواده دور نکند .  یعنی اعتدال بین کار و خانواده

همراهتان هستیم با بهترین گزینه ها برای داشتن ایده آل ترین اتاق کار و مطالعه در منزل

اولین قدم : کدام اتاق ؟

مهمترین چیزی که ما در رابطه با پیشرفت و پیشبرد کار خود به آن نیاز داریم تمرکز است . اتاقی که رو به خیابان ، درست روبروی محل رفت و آمد سایر اعضای خانواده یا محل پذیرایی از میهمانان باشد ، مناسب انتخاب به عنوان اتاق کار و مطالعه نیست .

دومین قدم : جمع آوری لوازم ریز اما مهم

میخواهیم لوازم به هم ریخته و سردرگم اتاق خود را جمع آوری کنیم که میتوانیم به راحتی حتی از یک سینی کمک بگیریم . لوازمی مثل خودکار، کابل های شارژ ، استیکرها و غیره که در حین ریز بودن جزء کاربردی ترین ها هستند  پس تا گمشان نکریدم بهتر است با کمک یک سینی یا ظرف شیشه ای فکری به حالشان بکنیم .

سومین قدم : طبقه ی دیواری

یا به اصطلاح قفسه ها که کمک میکنند در حین بیکار نماندن گوشه های اتاق ، فضای به هم ریخته اتاق  مرتب و باز تر شود . کتاب ها ، برگه و کاغذها ، لوازم تزئینی درون قفسه همراه با نورپردازی بالای آن فضای کاریتان را دلچسب و پر انرژی میکند . یادمان باشد رنگ طبقه ی دیواری که به آن در قدم هشتم اشاره خواهیم کرد بسیار مهم است .

 

چهارمین قدم : چیدمان کاغذها

اتاق کار پر است از برگه ها و کاغذهایی که یادداشت ها و مطالب مهم خود را در آن درج کرده ایم .

پس باید سه نکته مهم را به یاد داشته باشیم : گم نشدن ، پاره نشدن و روی هم تلمبار نشدن کاغذها

راه کار چیست: کاغذ را برحسب موضوع مطلب درج شده روی آن ، رنگ و یا اندازه ی کاغذها مرتب کنیم و برای جلوگیری کردن از پاره یا گم شدنشان،در قفسه ی دیواری مرتب بچینیم .

قدم پنجم : چهار گوشه اتاق را پر کنیم

در یک محیط اداری ، میز کامپیوتر و سایر لوازم کاری ما ثابت و غیر قابل جابجایی بوده و به مرور زمان اتاق کارمان خسته کننده خواهد شد . اینجاست که دفتر کار خانگی ما باید متفاوت تر باشد آن هم با کمک گوشه ها . با تغییر چرخشی دکوراسیون میتوانیم کتابخانه ، گلدانهای بزرگ ، قفسه، لوازم تزئینی و هنری خود را در چهار گوشه ی اتاق کار خانگیمان جای داده و میز و صندلی را در مقابل پنجره قرار دهیم . نه تنها اتاق بزرگتر خواهد شد ، بلکه با دیدن این هارمونی و نظم روزی پر از انرژی مضاعف خواهیم داشت .

قدم ششم : تابلو اعلانات

چرا از تابلو اعلانات استفاده میکنیم؟ مطمئنم جواب میدهیم , چون شرح وظایف و یادداشت های مهم ما را یاداور میشود اما تا حالا به این فکر کردیم که ما در اتاق اداری شخصی خود میتوانیم روی تابلو عکس های خانوادگی ، طبیعت ، جملات انگیزشی و . . . را نیز درج کنیم؟ با این ترفند بسیار ساده، تابلویی که به آن نگاه هم نمیکردیم یکی از جذابیت های دفتر کار شخصی ما شد .

قدم هفتم : در دسترس بودن وسائل ضروری

تا حالا برای همه ی ما پیش آمده که دنبال خودکار میگردیم یا گوشی ما رو به خاموشی است. هر روز دنبال وسائل کوچک خود گشتن ما را خسته خواهد کرد،اینطور نیست؟ . برای در دسترس بودن وسائل ابتدایی مثل خودکار، لوازم کوچک مربوط به حرفه ی کاری ، ماشین حساب ، کابلها و شارژها ، لوازم کوچک الکتریکی و . . . بهترین کار استفاده از کشوی میز ،جا مدادی، شیشه ی مربا و . . . است . در ضمن برای دسترسی آسانتر به تمام قسمت های اتاق وسائل چرخدار مثل صندلی چرخدار را فراموش نکنیم . تمرکز داشتن به کار خود و همینطور انگیزه به استارت قوی تر فردا، نتیجه ی نظم و در دسترس بودن وسائل ابتدایی ما خواهد بود .

قدم هشتم : تصمیم با خود ماست ، لپتاب یا کامپیوتر خانگی ؟

اگر رو راست باشیم باید بگوییم که تنها عیب لپتاب نسبت به کامپیوتر خانگی قیمت کمی بالای آن است ، اما ارزشش را دارد چون ما میخواهیم کارهای اداریمان را در خانه انجام دهیم ، یعنی چقدر خوب که سختی کار را با نشستن کنار خانواده برای خود کمتر کنیم . چون لپتاپ قابل حمل است . در ضمن میز کوچک برایش کافیست و اتاق ما بزرگتر نمایان خواهد شد . بعد از پایان کار لپتاپ را می بندیم اما اوقاتی که کنار خانواده هستیم و چشممان به مانیتور کامپیوتر خانگی بخورد گویی هشدار میدهد هنوز کاری ناتمام مانده. که این هشدار هر روزه ما را زده خواهد کرد . من تصمیمم لپتاپ است ، شما چطور؟

قدم نهم : قانون رنگها

اتاق کار خانگی ما کاملا شخصی بوده و با نوع حرفه ی ما رابطه ی مستقیم دارد . پس میتوانیم رنگ بندی و طراحی داخلی را خودمان انجام دهیم اما  سعی میکنیم از رنگهای جیغ و زننده استفاده نکنیم.اولویت استفاده از رنگهای ملایم است. تفاوت رنگ میز کار با حاشیه های اتاق به ما در رفع خستگی چشم بسیار مفید است . این یکی از بهترین تعادلهاست که در حاشیه های اتاق رنگهای روشن و رنگ میز کار و قفسه  ی دیواری که در قدم دوم به آن اشاره کردیم را تیره و ثابت انتخاب کنیم . خلاقیت و هنر ما باعث کمتر شدن خستگی پس از یک روز کامل کاری میشود .

قدم دهم : نور پردازی

تابش خورشید بهترین نور در طول روز خواهد بود اما  شبها تفاوت سطح نور صفحه ی کامپیوتر یا لپتاپ با نور اتاق باعث خستگی زودرس چشم ، بی حالی و همینطور در عدم مدیریت درست وسائل داخل اتاق تاثیر گذار است . در زمان تاریکی بهتر است به جای استفاده از لامپ های پر نور روی میز از لامپ های دکوری کم نور استفاده کنیم یا به جای استفاده از لامپ های رو میزی کلا از لامپ های سقفی استفاده کنیم که رنگ آمیزی خلاقانه ی اتاق بهتر نمایان شده و تماما روشن شود .

قدم یازدهم : پرده ی مناسب

نور مستقیم خورشید ما را اذیت خواهد کرد پس بهتر است از یک پرده ای که نور از آن عبور کند و خفه نباشد استفاده کنیم.

بهتر است رنگ پرده را متناسب با رنگ اتاق که معمولا ملایم است انتخاب کنیم .

قدم دوازدهم : تزئینات شاد

اتاق کار معمولا پر از میز ، کاغذها ، صندلی و قفسه است که به محض ورود باعث عوض شدن جو خارج و داخل اتاق میشوند . زننده نیست؟ راه حل میتواند دو تا گلدان با گلهای خوشبو باشد به همراه چند تابلوی نقاشی و هنری که دقیقا روی دیواری که روبروی میز کار ماست درج شده .

قدم سیزدهم : آرامش و رفع خستگی پس از کار

سخن آخر اینکه : تمامی موارد فوق محیطی آرام و پر از انرژی برای شما ایجاد خواهد کرد ، در حین کار یا پس از آن مسلما نیاز به خوراکی یا نوشیدنی خواهیم داشت که بهتر است از یخچال های کوچک یا چرخ دستی برای چیدن خوراکی و نوشیدنی ها استفاده کنیم .

امیدواریم با مطالعه ی این سیزده مورد در آنلاین جو ، اتاق کار خانگی همه ما شکوفاتر شود . . .

بستن منو