تاثیر پنجره ها در دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی

تاثیر پنجره ها در دکوراسیون داخلی خانه

10 نکته مفید از تاثیر پنجره ها در دکوراسیون داخلی

زمانی که اقدام به خرید خانه یا اجاره خانه میکنیم .اگر مهمانان از ما بپرسند چه چیزی در این خانه برایت جذابیت داشت ، احتمالا به دو مورد موقعیت مکانی و زاویه دید اشاره خواهیم کرد . در واقع همه ما حاضریم در یک خانه کوچک سکونت داشته باشیم اما زاویه دید و موقعیت لوکیشن خوبی داشته باشد که در این مورد میتواند یکی از ملاک های انتخابی ما پنجره های آن خانه باشد . فضای داخلی خانه ی ما قادر است با کمی هنر ما از تمامی مزایای یک پنجره مناسب بهره ببرد .امروز در مجله آنلاین جو میخواهیم در همین رابطه به 10 ایده و سبک بسیار عالی در رابطه با بهترین استفاده از پنجره ها در دکوراسیون داخلی بررسی انجام دهیم .

تابش نور طبیعی از پنجره برای زندگی سالم

در رابطه با نیاز به نور میتوان گفت که گیاهان و ما انسان ها یکسان عمل میکنیم . به راحی اگر در محیطی قرار بگیریم که نور و روشنایی کاملا طبیعی در آن تابش کند ، رشد و پیشرفت ما و گیاهان کاملا نمایان خواهد چه از لحاظ سلامت روحی و چه جسمی . و برعکس در محیط تاریک کسل شده و از لحاظ روحی نیز آسیب خواهیم دید. نور طبیعی همان منبعی است که ما را در ارتباط با فضای بیرون یاری کرده و کمک میکند زندگی سالمی داشته باشیم . در زمینه ی پنجره ها نیز همینطور خارج از این بحث که سبک و طرح پنجره به چه صورت است اول باید مطمئن شویم نور طبیعی به تمامی نقاط خانه دسترسی دارد .

تکامل فضا با انتخاب مناسب ترین پنجره

بعد از خرید خانه هنگامی که میخواهیم تغییرات معماری یا ساختاری روی آن اعمال کنیم ،بهترین کار استفاده از تجربیات و راهنمایی معماران و طراحان داخلی است . به خصوص در مورد پنجره که باید بهترین موقعیت نورگیر و نمای بیرون رو داشته باشد . هنگامی که در رابطه با این تغییرات میخواهیم از سقف های بلند استفاده کنیم می توانیم از پنجره های کلرستوری استفاده کنیم چون مقداری از کف زمین فاصله دارند یا حداقل میتوانیم از پنجره هایی که معمولا به چند بخش تقسیم شده و معمولا بلند نیز هستند و در در آتریوم های طبقات به کار گرفته میشود نهایت استفاده را داشته باشیم. برای نورگیری بهتر اتاق هایی که کوچکتر هستند میتوانیم از پنجره های کم ارتفاع استفاده کنیم که به محض تابش خورشید از همان کف بتوانند نور و روشنایی را داشته باشند .  در کل می بایستی نوع و طرحی از پنجره را برای منزل بعد از خرید خانه انتخاب کنیم که از هر لحاظ بهترین گزینه باشد .

قاب کردن منظره زیبای بیرون با پنجره

آن صبحی که همه ما آرزویش را داریم با یک ترفند و هنر خیلی ساده برای ما محیا میشود وقتی روبروی پنجره ما کاملا طبیعی و با نمایی از عکس دریا باشد که بوسبله پنجره از سقف تا کف خانه موج میزند یا همینطور نوری که از طلوح تا دم ظهر درون خانه ما را درخشان خواهد کرد با کمک همین پنجره . کاربرد پنجره در این نیست که باز کرده و به بیرون نگاه کنیم . همانند عکس یا دوربینی خواهد بود که به راحتی به کمک آن میتوانیم تصویر و زیبایی بیرون را درون خانه ضبط کنیم. برای این منظور اول از همه باید بدانیم که برای بازسازی مجدد خانه و پنجره چه تصویری از بیرون را میخواهیم درون خانه داشته باشیم و سپس پنجره را در جای مناسب کار بگذاریم .

استفاده از پنجره های سقفی

یکی از روشهای دیگر جذب نور به داخل خانه حتی به ما کمک میکند درون خانه گیاه نیز بکاریم ،استفاده از پنجره های سقفی می باشد . همان گزینه بی نظیری که خیلی از طراحان و معماران از کنار آن بی اعتنا میگذرند. پنجره های سقفی به ما کمک میکنند هم به نور طبیعی دسترسی بیشتر داشته و هم بخش هایی از منزل بعد از خرید خانه که با کمک پنجره نیز امکان روشنایی را ندارند بهره مند از نور طبیعی باشند. از مزایای دیگر این نوع پنجره ها میتوان به این موارد ارشاره کرد که اول از همه طراحی داخلی ما را خاص و متغیر میکند . به دلیل تنوع در دو نوع بازشو و ثابت میتوانیم از طریق ریموت میزان دستری به هوا و نور را کاملا تحت کنترل داشته باشیم .

شفافیت مناسب شیشه برای محرمیت و آسوده خاطری

حتما در خانه شما نیز دوست دارید که نه تنها از نور طبیعی بهره ببرید و هم محرمیت و آسودگی خاطر امن خود را داشته باشید .به عنوان مثلا حمام و سرویس های بهداشتی جزء این گزینه ها هستند که محرمیت و ایمنی کامل در آن میبایستی احساس شود. در رابطه با این موقعیت های داخل خانه همه میدانیم که درصد شفافیت شیشه ها کمی متفاوت تر از سایر بخش های خانه است . در رابطه با شفافیت همه میدانیم که شیشه های شفاف مناسب برای محیط های خصصوی مثل حمام نیستند و استفاده از شیشه های نیمه شفاف مرسومترین گزینه هستند . در این حالت دید کاملا محدود میشود اما نور طبیعی را از خورشید خواهیم داشت . خوشبختانه طراحان و تولید­کننده­ هایی هستند که متناسب با این موارد محصولات متناسب ارائه می دهند .

مزیت های استفاده از پنجره های کلرستوری

بهترین مزایای این پنجره ها این است که نور خورشید به آسانی وارد خانه می شود و همینطور به این علت که در فضا و ارتفاع بالای دیوار نصب میشوند میتوانیم از باقی مانده دیوار زیر پنجره برای آویزان کردن تابلو اثار هنری و . . . بهره ببریم . نور طبیعی نیز به واسطه بالا بودن پنجره بیشترین نفوذ و تابش را به خانه خواهد داشت . همچنین باعث میشود در نگاه اول سقف بالای سر شناور به چشم بخورد .

هم سو بودن پنجره با جهت اصلی خانه

هنگامی که در مرحله ی طراحی ایده خانه خود هستیم بهتر است با توجه به فاکتور زاویه خانه نسبت به خورشید و همینطور لوکیشن جغرافیایی آن پنجره را نیز طراحی کنیم. بهترین راهنمایی یک طراح معمار در رابطه با بازسازی خانه این است که پیشنهاد میدهد در رابطه با تغییر موقعیت جغرافیایی خانه قبل از هر کار درون خانه قدم بزنیم. در رابطه با تغغیر طراحی چهارچوب خانه حتی این مورد که آیا سحرخیز هستیم یا خیر نیز مهم است چون اگر کمی دیر از خواب بیدار میشویم بهتر است پنجره اتاقمان دقیقا در محلی باشد که تابش نور خورشید ما را اذیت نکند.هینطور باید با توجه به اینکه در شریط تغییرات دمایی متفاوت دوست دارم دمای خانه مطلوب باقی بماند ، باید پنجره ها را در مکان استاندارد و مناسب طراحی کنیم .

جذابیت اندازه و اشکال مختلف پنجره

در رابطه با تعیین اندازه و شکل پنجره ها خوشبختانه هیچ قانون و استاندارد خاصی تعریف نشده و تنها تعیین کننده ی طرح خود سلیقه و هنرما می باشد .بنابراین با کمی سلیقه میتوانیم بهترین طرح را برای پنجره ی خانه طراحی کنیم. البته معمارانی هم هستند که با بخش های خالی و پر دیوار طراحی های متفاوت بسیاری روی دیوار انجام دهند تا به بهترین موقعیت و دید برسند و همینطور کاری کنند تماشای مناظر بیرون لذتبخش تر باشد.برای انتخاب طرح و شکل مورد نظر نیز به لطف طراحان و سازنده ها میتوانیم انواع شکل های دلخواه برای پنجره ها را که توسط آنها عرضه می شوند را برای کار خود انتخاب کرد .

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

مزایای شیشه های خورشیدی (Solar glazing)

شیشه های خورشیدی به کار رفته در انواع پنجره ها دو مزیت مهم دارند که اولین مورد در صرفه جویی در مصرف انرژی بوده و بعدی هم حافظت در مقابل آسیب گرما و نور زیاد از مبلمان ها در مقابل نور است .  یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب شیشه و پنجره مقدار جذب یا حدر رفتن انرژی گرمایی می باشد. یکی از نور و اشعه های مضر خورشید که به اصطلاح به آن یو وی (UV) گفته میشود هرچد از نتایج بد تابش آن به بیرون ازمحیط دانا هستیم اما خوشبختانه با کمک شیشه های خورشیدی و تولیدکنندگان این نوع شیشه ها از آسیب دیدن یا پریدگی رنگ مبلمان ها میتوانیم در مقابل یو وی محافظت کنیم .

بهره بردن از پنجره به عنوان اثر هنری

همه اشخاصی که شاکن شهرها هستند برای فرار از شلوغی و سروصدا و همینطور رنگها واشکال غیر طبیعی به طبیعت پناه می برند چون واقعا هیچ هنری دلنشین تر از آن نیست .هنگامی که قصد داریم خان هرا نقاشی یا کاغذ دیواری استفاده کنیم میتوانیم انتخاب خود را با الگو گرفتن از فضای بیرون خانه انجام دهیم . کافی است به بیرون نگاه کنیم و کار خود را باتوجه به نیاز طراحی آن بخش از خانه بعد خرید خانه انجام دهیم .فرض کنیم روبروی آشپزخانه ما باغچه زیبایی داریم که از طریق پنجره ها کاملا دیده میشوند .این بخش از خانه خوشبختانه به سلیقه و نقاشی زیادی نیاز ندارد چون پنجره ها بهترین قاب برای الگو گرفتن و آوردن حس طبیعت درون باغچه به درون خانه و آشپزخانه ما خواهند بود.

 

خرید خانه در آنلاین جو

خرید خانه با وام

اجاره خانه در تهران

بستن منو