روشهای پیشگیری از دردسرهای اسباب کشی
اصول اسباب کشی

روشهای پیشگیری از دردسرهای اسباب کشی

زمانی که بحث اسباب کشی و نقل مکان مطرح میشود، یکی از بزرگترین دغدغه های ما بحث جایجایی لوازم خانگی و سایر وسائل ریز و درشت خانه است که همه از زیر بار آن فراری هستند اما بالاخره گیر می افتند و با شلوغی و بی برنامه بودن هم مشکل در پی آن خواهد بود . هزینه های جابجایی، پر و خالی کردن کامیون و حتی پیدا کردن همین کامیون و راننده مورد اعتماد که از صحت و سالم بودن وسائل در کامیون او درکل تماما دغدغه است . در این پست میخواهیم از تمامی دغدغه ها با چند ترفند راحت به خصوص یادداشت کردن لیست کارها به آسودگی خلاص شویم .

پس اگر برای خرید خانه جدید اقدام کرده اید و میخواهید به زودی به آن نقل مکان و اسباب کشی کنید،این پست رو چند دقیقه مطالعه کوتاه داشته باشید چون خیلی کمک خواهد کرد .

آمادگی های دو ماه قبل از اسباب کشی

زمانی که میخواهیم اسباب کشی کنیم حتی با مطرح شدن آن تنمان می لرزد . بخواهیم یا نه کاریست که می بایستی انجام شود چه الان و چه دو ماه دیگر .بهترین زمان برای برنامه ریزی اینکه بخواهیم بدون دلهره و شلوغی و گم کردن وسائل ریز این کار را انجام دهیم حداقل دو ماه قبل از روز اسباب کشی است.شاید در ضاهر بگوییم زود است اما تا چشم باز کنیم خواهیم دید که بین کلی وسائل و کارتن گیر افتاده ایم و خسته و بی حال مانده ایم قدم بعدی این نقل مکان چیست . نمیخواهیم کارمان به جایی بکشد که بعدا یا چند سال بعد اسم اسباب کشی به گوشمان خورد از آنجا فراری باشیم .

میدانیم که اسباب کشی آن هم بدون خرید خانه جدید کاری غیرممکن است . مگر اینکه مدتی کوتاه به دعوت دوستان به شهر دیگری رفته باشیم . پس مهم تر از اسباب کشی این است که حداقل 50 روز قبل از آن باید اقدام به اجاره یا خرید خانه کنیم .

استفاده از خدمات امروزی و مدرن

در رابطه با اسباب کشی شاید بهترین راهنمای ما بتوانند آژانسهای املاک باشند. ولی گاها پیش می آید به دلایل شرایط جوی نامناسب یا نداشتن وقت آزاد و غیره وقت نمیکنیم حضورا پیگیر راننده و کامیون یا کارگر باشیم . در این حالت بهترین کار استفاده از تکنولوژی امروزی ، اینترنت و کمک گرفتن از شرکتهای خدامات باربری آنلاین می باشد . مثلا می‌توانید در آنلاین جو وارد حساب کاربری خود شده و به راحتی در عرض چند ثانیه از طریق گزینه اسباب کشی اقدام به درخواست بابری کنید . در این صورت نه وقتمان از بین خواهد رفت و هم میتوانیم به سایر کارهای خود رسیدگی کنیم .

آمادگی های دو ماه قبل از اسباب کشی

اسباب کشی به محله های شلوغ

زمانی که میخواهیم اقدام به خرید خانه کنیم و خصوصیات یک خانه را بخواهیم از زبان یک آژانس املاک بشنویم خواهد گفت با اینکه مدرسته یا مسجد همسایگی انجاست باز هم محله ی خوب و دنجی می باشد . البته خود صاحب ملک هم در آگهی اش خصوصیات محله را به بهترین شکل قید میکند .

مهم تر از هرچیز داشتن برنامه حداقل یک ماه قبل از عزیمت به محله جدید است . که اگر طبق این برنامه اسباب های خود را آماده جابجایی کرده باشیم میتوانیم با خیال راحت صحت یا عدم صحت حرفهای مشاور یا صاحب ملک را متوجه خواهیم شد . با خیال راحت میگردیم و مناسب ترین گزینه را پیدا خواهیم کرد.البته فقط ثابت کردن موارد گفته شده نیست بلکه وسائل و اماکن عمومی درمانی ورشی و آموزشی بسیار مهم است که باید کاملا مکان و نزدیکی یا دوری انها نسبت به ملک جدید شناسایی شود .

اصول اسباب کشی
اصول اسباب کشی

قدم بعدی ما بعد از شناخت و صحت تعاریف شنده شده از ملک مورد نظر ف اقدام کردن به ثبت قرارداد خانه خواهد بود و پس از آن نیز وقت قول نقل مکان یعنی اسباب کشی است و باید در پی یک استارت آپ خدمات باربری باشیم .  اما نکته مهمی که اولویت کارهای اسباب کشی قرار دارد این است که ما یک لیست از وسائل خانه با طبقه بندی اندازه ، برقی و غیر برقی ، شکستنی ، قابل استفاده یا خیر داشته باشیم .

همان طور که گفتیم لوازمی بین وسائل ما هستند که بی استفاده مانده اند و چاره ای جز فروختن آنها نداریم . میتوانیم با تماس با یک سمساری آنها را بفروشیم و یا حتی افرادی باشند که معمولا روزهای جمعه می آیند و وسائل اضافه ی خانگی را می خرند به آنها بفروشیم . در کل حدودا 30 روز قبل از روز اسباب کشی آن لیست وسائل ما آماده و اولویت بندی شده باشد . به عنوان مثال میدانیم که در همان اوایل ماه پایانی اول باید لوازمی که از اهمیت کمتری برای ما برخوردار هستند شروع به بسته بندی کنیم و سپس جلوی آن وسائل در لیستمان یک تیک بزنیم .

نوبت بعدی ما در مورد لوازمی است که نیاز دارند بیشتر مواظبشان باشیم تا خراب نشوند یا حتی نیاز به تعمیر و مواظبت دارند که قصد استفاده از آنها را داریم یا میخواهیم آنها را به شخصی ببخشیم. حدود 23 روز مهلت داریم و بد نیست برای چک کردن خانه جدید خود که آیا لوازم تزئینی بیشتری لازم دارد یا خیر سری بزنیم و دستی به نظافت بیشتر و بهتر آن بزنیم .

دو هفته مانده به اسباب کشی

خب حالا وقت آن رسیده که ببینیم تا چه حد به برنامه تقل مکان و لیست نویسی و کلیه امور اولیه آن متعهد بودیم . چون میخواهیم اگر تمامی کارها طبق برنامه بوده باشد از دو هفته فرصت و وقت آزادی که داریم برای معرفی و نشان دادن آدرس خانه جدید خود به دوستان و فامیل ها استفاده کنیم .و همینطور اگر خرید اینترنتی یا بسته دریافتی از دوست و آشنایی داشتیم آدرس جدید خود را با آن ست کتیم. اما اگر در بدترین حالت از بی برنامه ای بودمی هم این دو هفته فرصت مناسبی خواهد بود تا تنبلی خود را جبران کرده و کارهای مربوط به لیست کردن و سبقه بندی لوازم خود انجام دهیم .

تکلیف انباری چیست؟

انباری نباید مرحله آخر برنامه باربری و جمع آوری وسائل ما باشد .همین دو هفته فرصتی که داریم بسیار مناسب خواهد بود که انباری خانه را چک کنیم و وسائل مورد نیاز خود را جمع آوری کنیم . اما با تمامی شرایطی که ما باید در مورد وسائل خود و جمع آوری نهایی وسائل خود متمرکز باشیم ، بد نیست در همین دو هفته آخر هم سری به خانه جدید بزنیم و بررسی مجدد را انجام دهیم تا چیزی از قلم نیافتاده باشد . مثلا اگر قبلا به نظافت آن رسیدگی نکرده بودیم این فرصت مناسبی خواهد بود برای گردگیری و بررسی کلید و پریز و لامپهای آن تا با اطمینان کامل بتوانیم نقل مکان کنیم . پس در این دو هفته یک برنامه ریزی 2 روزه خود را به آن اختصاص دهیم .در بدترین حالت اگر وقت نداشتیم باز به لطف اینترنت و استارت آپ ها میتوانیم درخواست کمک کنیم از شرکتها برای نظافت خانه یا کارهای برقی خانه .

هفت روز تا اسباب کشی

حالا تنها یک هفته به سخت ترین مرحله از اسباب کشی یعنی جابجایی کامل به خانه جدید مانده و می بایستی برای تحویل گرفتن کلید و کنترلر های خانه خود از صاحبخانه یا مشاور املاک تماس بگیریم و همینطور خانه قبلی را کاملا تحویل به مالک جدید دهیم . زمانی که کلید خانه جدید را تحویل گرفتیم اولین کار انتقال دادن وسائل شکستنی مثل ظروف و گلدانها و لوازم دکوری به آن است . یادمان نرود هر کدام از وسائل را که به خانه جدید منتقل کردیم در لیست تیکش را بزنیم . چرا؟ چون لوازم شکستنی شاید جزء مهم ترین لوازم مورد نیاز ما مخصوصا برای خانم ها باشد پس باید مطمئن شویم که گم نکرده یا نشکسته یا جا نمانده باشند . در کل همین یک کاغذ لیست کردن به ما کمک میکند تا از خیلی از دشواری های اسباب کشی خلاص شویم .با این حساب می بینیم که اسباب کشی سخت نیست و تنها عامل ترس ما از این جریان که در زندگی همه ما حداقل 2 بار اتفاق می افتد ترس و نگرانی از شلوغی وسائل خانه بود که با بسته بندی کارتنی و لیست کردن آنها حل شد .البته این هم یادمان باشد که در کارتن و جعهب ها را میتوانیم به خوبی چسب پهن بزنیم و با ماژیک برونشان بنویسیم داخلش کدام وسائل را گذاشته ایم .

در کل برای اینکه بخواهیم تمامی این برنامه ریزی ها را انجام دهیم خود ما با مطالعه همین بخش در مجله آنلاین جو ویادداشت برداری از قول مرحله آخر اسباب کشی به آسانی گذر کنیم . یا اگر وقت یادداشت برداری را نداشتیم میتوانیم در بخش عکس های گوگل جست و جو کنیم تا به صورت عکس داشته باشیم . فردا نیز قرار است اسباب کشی داشته باشیم پس نباید خود را زیاد خسته کنیم . خوب استراحت کنیم تا از پس کار به ظاهر سخت فردا به بهترین نحو بر بیاییم .

 

خرید خانه در آنلاین جو

خرید خانه با وام

اجاره خانه در تهران

بستن منو