سازگاری رنگ بنفش با انواع رنگها در دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی

سازگاری رنگ بنفش با انواع رنگها در دکوراسیون داخلی خانه

امروز در آنلاین جو مگ، بخش دکوراسیون داخلی در مورد رنگ سال 97 یعنی بنفش و تاثیر،هماهنگی و زیبایی اش در کنار سایر رنگ ها با هم مطلب مختصری را مطالعه کنیم . با این رنگ میتوانیم به زیبایی دکوراسیون داخلی خانه خود پس از اجاره آپارتمان پی ببریم . پس حتما بعد از خرید یا اجاره آپارتمان این پست رو مطالعه کنید .

رنگ بنفش

رنگ بنفش ترکیبی از رنگهای آبی و قرمز می باشد از نظر علم روانشناختی نماد شجاع بودن و بخشیدن ارزش است، علت اینکه از سالهای بسیار قدیم نیز به عنوان رنگ پادشاهی استفاده میشده دقیقا همین است . جالب تر اینکه این رنگ برای درمان افسردگی افراد نیز بسیار تاثیر گذار و ثابت شده است .

رنگ بنفش در دکوراسیون

با توجه به اینکه همه روزه شاهد پیشرفت و مدرنیته شدن دکوراسیون داخلی خانه های لوکس هستیم ، رنگ بنفش با توجه به اینکه نه تنها آرامش بخش بوده ، لوکس نیز هست و در قلب و هنر مردم و طراحان دکوراسیون داخلی جای پیدا کرده است . اگر میخواهید درون خانه حسی ناشناس اما دلنشین و لوکس ایجاد کنید بهترین انتخاب و پیشنهاد رنگ بنفش می باشد . حتما تجربه کنید .

از احساسات دلنشین دیگر همراه با رنگ بنفش احساس آرامش درونی است که باعث کاهش استرس میشود .به همین دلیل است که هم برای اتاق خواب و هم برای اتاق کار از بنفش بسیار استفاده و استقبال میشود . اتاق کودکان نیز از جاهای دیگری است که میتوان آن را با رنگ زیبای بنفش آراست . از همراهی نوع خاصی از تناژهای آبی با بنفش، میتوانیم رنگ اسطوخودوسی خلق کنیم . خصوصیت جالب دیگر بنفش این است که برای اتاق همه ی دخترها و پسرها از آن برای نقاشی و طراحی دکوراسیون استفاده کرد ..

همانطور که بالاتر گفتیم بنفش ترکیب دو رنگ سرد و گرم آبی و قرمز است . یعنی تعادل بین آرامش و هیجان که حس خیلی خاصی خواهد بود .

آشپزخانه بنفش من

همگام با پیشرفت طراحی‌ دکوراسیون داخلی این فرصت برای همگی ما فراهم میشود تا بتوانیم وسائل مورد نیاز خانه خود را پس از اجاره آپارتمان در تهران یا سایر شهرها کاملا همخوانا با فضای داخل خانه حتی با رنگ مورد نظر خاص خود تهیه کنیم که اینجا میخواهیم در مورد رنگ وسائل خانه به خصوص آشپزخانه با رنگ بنفش صحبت کنیم . طبق نظر طراحان میتوان گفت که بهترین همراه رنگ بنفش در آشپزخانه رنگ سفید است . البته قبل از هر عملی می بایستی اصول و هنر این ترکیب را از بر باشیم تا نتبجه ی عملکرد ما عکس نباشد .

همراهی بنفش توسط سایر رنگ ها

کمی قبل تر از سال 97 بانوان ایرانی وسائل خانگی بنفش رنگ خود را معمولا جاهایی قرار میدادند که زیاد به چشم نیاید.یا از رنگ بنفش در بخش های کم رفت و آمد خانه مثل اتاق خواب استفاده میکردند . اما زمانی که این رنگ به عنوان رنگ سال 97 انتخاب شد ، فرصت خوبی برای آشنایی و معرفی بنفش به دنیای دکوراسیون داخلی برای ما بود . البته این به این معنی نیست که استفاده از بنفش از حد خود بگذرد زیرا یکی از عوامل خستگی چشم نگاه کردن بیش از حد به آن است . اگر میخواهیم از جذابیت بنفش کم نشود حتما تا یک حد استانداردی از آن در دکوراسیون داخلی خانه بعد از اجاره آپارتمان استفاده کنیم یا باید با رنگ های دیگر نیز هماهنگ کنیم . اتفاقا در این رابطه بنفش جزء دسته رنگ هایی است که با بیشتر رنگ ها همخوانی دارد و هارمونی زیبایی خلق میکند . رنگ هایی مانند آبی کم رنگ . سفید . زرد و صورتی از این دسته رنگ ها می باشند . جالب است که بدانیم چون بنفش ترکیبی از دو نوع رنگ سرد و گرم است ، با هر دو نوع رنگ گرم و سرد همخوانی دارد . پس کار ما به لطف این خصیصه در مورد طراحی دکوراسیون بنفش آسان شده است .

سفید با بنفش همراه است

همانطور که از تیتر مطلب پیداست ما میتوانیم یکی از بهترین ترکیبات رنگی را همراهی بنفش با سفید معرفی کنیم که تجربه آن را به همه پیشنهاد می دهیم . رنگ سفید نیز همانند بنفش از دسته رنگهاییست که با همین یک تناژ خاص خود با تمامی رنگ ها همخوانی دارد . حال تصور کنیم رنگ مبل و کاناپه ما بنفش می باشد . امتحان کنید با ترکیب رنگ دیوار سفید و مبلمان به رنگ بنفش(رنگ سال 97) چه زیبایی خاصی را خلق خواهد کرد . یا برعکس مبلمان سفید با دیوارهای داخلی خانه به رنگ بنفش همینطور . البته میتوانیم روی دیوار به جای رنگ از کاغذ دیواری بهره ببریم که پیشنهاد ما استفاده از کاغذ دیواری با طراحی ساده با همان رنگ بنفش یا سفید است . از جمله اتاق های دیگر برای نمایش این هماهنگی بین سفید و بنفش در اتاق خواب و مطالعه دختر خانم ها می باشد .

آبی کمرنگ و بنفش

این بار میخواهیم دیوار و مبلمان را با دو رنگ بکب آبی و دیگری بنفش طراحی کنیم . امتحان کنید با دیوارهای آبی رنگ  و همینطور مبلمان با رنگ 97 یعنی بنفش . البته میتوانیم آبی را برای رنگ قالی نیز استفاده کنیم . بعد از آن نشسته و به زیبایی بی نظیر خلق شده خیره شوید . این هنر بنفش است . همان رنگی که قبلا فقط در اتاق خواب جای داشت .

طوسی همراه بنفش

اگر میخواهید شیک و سلطنتی باشید طوسی و بنفش را با هم به خانه دعوت کنید . از آنجایی که بنفش رنگی میانه رو است و طوسی نیز خنثی ، میتوان کاملا به این ترکیب اعتماد کرد . زیرا طوسی نیز همانند بنفش با خیلی از رنگ ها همخوانی دارد . همه ما میدانیم که بنیان لوکس گری و سبک امروزی از رنگ طوسی نشات میگیرد. حال که انتخاب ما برای ترکیب رنگ خانه همان رنگ 97 یعنی بنفش است ، میتوانیم برای لوکس و شیک کردن خانه خود به سبک مدرن از همین ترکیب بنفش و طوسی استفاده کنیم. یک راهنمایی کوچک در مورد چیدمان این است که در کنار مبلمان طوسی رنگ میتوانیم کوسن هایی با رنگ بنفش قرار دهیم .

قرمز ملایم با بنفش

در نگاه اول این دو رنگ شبیه هم هستند اما هدف ما از در کنار هم قرار دادن این دو رنگ استفاده از همان تناژ کمی متفاوت بین این دو است . ما با ترکیب دو بنفش مایل به آبی با رنگ قرمز آلبالویی میخواهیم از بابت ایجاد همخوانی و همترازی فضای داخل خانه اطمینان حاصل کنیم .

بنفش و سبز لیمویی

این ترکیب سحرآمیز را میتوانیم به عنوان الگوی طراحی دکوراسیون داخلی در آشپزخانه و اتاق خواب در نظر بگیریم و شاهد جو و احساسات عجیب و دلنشین خود باشیم .

صورتی کنار بنفش

یکی از راه های فرار از شلوغ بودن تنوع رنگها یا برعکس تک رنگ بودن فضای داخل خانه پس از اجاره آپارتمان در تهران ، در کنارهم قرار دادن رنگ صورتی و بنفش می باشد .

زرد تیره و بنفش

کل پروسه ی استفاده از دو یا چند رنگ در دکوراسیون این است که با اولین نگاه تشخصی دهیم رنگ ها توجه چشمان ما به سایر رنگهای استفاده شده در آن دکوراسیون را تاکید میکنند . به عنوان مثال در این ترکیب که از طیف تیره زرد و همینطور بنفش استفاده میشود . رنگ کانونی ما زرد تیره است که به وجود بنفش تاکید میکند . امتحان کرده و تجربه کنید .

بنفش و رنگ برنز

این نوع از ترکیب که برای آرایشگاه، پذیرایی،آشپزخانه و به خصوص اتاق خواب مناسب است ، یکی از ترکیبات رمانتیک و دراما می باشد . از آنجایی که هر دو رنگ تیره هستند به راحتی میتوانیم با استفاده از بنفش کمرنگ ،محیط را با درخشان و با روشنایی بیشتر نمایان کنیم.

سبز زیتونی و بنفش

برای آرایش خانه ی خود پس از اجاره آپارتمان میتوانیم اول از همه طیف بنفش مایل به آبی را همراه با سبز زیتونب استفاده کنیم . چرا این نوع ترکیب مناسب است ؟ زیرا سبز زیتونی گرم بوده و بنفش مایل به آبی سرد است .ترکیبات این دو با هم تعادل و میزانی طراحی خانه را به خصوص در اتاق پذیرایی ایجاد میکند .

رنگ بنفش در اتاق خواب

با توجه به مطالب فوق به نتیجه رسیدیم که  در مورد طراحی اتاق خواب در کل بهترین سازگاری بنفش با رنگ های آبی و سفید می باشد . هرچند در انتها تصمیم گیرنده سلیقه و هنر خودمان خواهد بود اما امتحان کردن  بنفش همراه با سفید یا آبی ارزشش را دارد . به عنوان مثال تخت خواب را بنفش ارغوانی تصور کنیم با دکوراسیون سفید رنگ میتواند یک گزینه رومانتیک باشد . بنفش و آبی نیز از این درام مستثنی نبوده و میتوانیم در مورد آبی روی پرده های اتاق بهره برده و تخت خوابمان را نیز بنفش انتخاب کنیم . دیوار نیز رنگ سفید . واقعا طراحی به این زیبایی انتخاب خیلی از طراحان می باشد .

بخش جذاب دیگری از مجله آنلاین جو به پایان رسید .امیدواریم در سایر بخش ها ما را همراهی کنید .

پایان

 

خرید خانه در آنلاین جو

خرید خانه با وام

اجاره خانه در تهران

بستن منو