پرطرفدار ترین چیدمان های دکوراسیون آشپزخانه بعد از خرید خانه
دکوراسیون آشپزخانه

پرطرفدار ترین چیدمان های دکوراسیون آشپزخانه بعد از خرید خانه

پنج سبک پرطرفدار دکور آشپزخانه بعد از خرید خانه

همان‌طور که در مطالب دیگر مربوط به آشپزخانه در مجله آنلاین جو اشاره شد، آشپزخانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه می‌باشد. در هنگام خرید خانه همیشه بانوان به آشپزخانه آن نگاه دقیق تری دارند، زیرا ساعات زیادی از شبانه روز را در آن سپری می‌کنند. همین طور دکور آشپزخانه نمادی از نحوه تفکر و شکل زندگی خانواده است به همین دلیل طراحی دکور آشپزخانه بعد از خرید خانه جزو اساسی‌ترین بخش‌های طراحی داخلی محسوب می‌شود.

در این مقاله اختصاصی از مجله آنلاین جو، پنج سبک برتر دکور آشپزخانه را که در سال ۲۰۱۹ مدنظر اکثر معماران داخلی برجسته است را معرفی و در ادامه آن نیز میخواهیم سه سبک زیبا اما از مد افتاده را بررسی کنیم . پس با ما همراه باشید .

آشپزخانه مهم‌ترین بخش خانه هر فرد است. علت این اهمیت از آنجاست که همه ما روز خود را با ورود به آشپزخانه برای صرف صبحانه آغاز می‌کنیم. بنابراین طراحی، نحوه چیدمان، رنگ بندی و سایر عناصری که در آشپزخانه استفاده میشود، در میزان کیفیت حال خوب روز ما اهمیتی ویژه دارد.

این 5 سبک برای دکوراسیون آشپزخانه بهترین گزینه اند

با شروع هر سال میلادی، شرکت‌های بزرگ طراحی دکوراسیون داخلی سبک‌های جدیدی را در این باره برای آن سال معرفی می‌کنند که می‌تواند شامل رنگ سال، مدل‌های روشنایی، سبک دکور آشپزخانه و سایر قسمت‌های داخلی بعد از خرید خانه باشد. در سال ۲۰۱۹ نیز طبق همین روال، مدل‌های جدید با موضوع کیفیت کاربردی و تنوع معرفی شدند. با این حساب اگر قصد دارید بعد از خرید خانه دکوراسیون آن را طراحی کنید یا تصمیم گرفته‌اید دکور آشپزخانه منزل خود را تغییر دهید، می‌توانید با همراهی آنلاین جو، 5 مورد از جدیدترین سبک‌های طراحی آشپزخانه در سال 2019 را یاد گرفته و خودتان متخصص طراحی خانه شوید.

الف) دیوارهای سرامیکی تا سقف در دکور آشپزخانه

اولین سبک جذاب از طراحی آشپزخانه، دیوارهای آجری یا سرامیکی است که با توجه به پیش بینی شرکت طراحی داخلی Houzz به نظر می‌رسد در سال ۲۰۱۹ بیش از پیش محبوب و پرطرفدار خواهد شد. همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینیم دیوارهای سرامیکی تا سقف آشپرخانه کشیده شده‌اند و فقط قسمت‌های بین کابینت و هود را دربر نگرفته. پس با کمک این سبک زیبا اگر دیوار آشپزخانه ما تکراری شده باشد می‌توانیم برای احیا آن از سرامیک‌های کوچک رنگی و حتی آجرهای تزئینی استفاده کنیم تا یک آشپزخانه بروز و شیک داشته باشیم.

دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه

ب) تقسیم کننده‌های فضا از جنس شیشه و فلز برای دکور آشپزخانه

معمولا از جدا کننده‌های شیشه یا فلزی در حمام و سرویس‌های بهداشتی استفاده میشود اما شرکت طراحی داخلی Houzz در سال ۲۰۱۹ این ایده را ارائه داد که می‌توانیم با کمک همین روش، قسمت‌های مختلف داخلی یا خارجی منزل را نیز بعد از خرید خانه بخش بندی کنیم. به عنوان مثال می‌توانیم با کمک یک تقسیم کننده شیشه‌ای، فضای آشپزخانه را از نشیمن خانه جدا کنیم تا بوی غذا باعث ایجاد مزاحمت نشود و همینطوز جلوه زیبایی بین ۲ بخش جدا شده از هم ایجاد شده که در حین وجود ارتباط، فضاها کاملاً مستقل از هم باشد.

دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه

پ) رنگ‌های تیره و متفاوت برای دکور آشپزخانه بعد از خرید خانه

سومین مورد از مدل‌های زیبا در طراحی آشپزخانه که تمامی طراحان دکوراسیون داخلی روی آن اتفاق‌نظر دارند استفاده از رنگ‌های تیره با تناژهای متفاوت است. ترکیبات رنگ‌هایی مانند خاکستری، سفید یا کرمی به علت استفاده زیاد از آنها، متاسفانه اشباع و خسته کننده شده است، به همین دلیل طراحان داخلی به دنبال رنگ‌هایی هستند که ظاهری متفاوت به آشپزخانه‌ها بدهد. در همین راستا در سال ۲۰۱۹ رنگ‌های تیره مانند مشکی و سرمه‌ای به علت سنگین بودن و زیبایی خاصی که دارند توسط طراحان پیشنهاد و ارائه شد که بازخورد بسیار خوبی از طرف مخاطبان داشت. یکی از این ترکیبات زیبا رنگ سرمه‌ای در زمینه و لوازم تزئینی نیز با رنگ طلایی میباشد. همین امروز این ایده را اجرا کنید تا شاهد معجزه طراحی در آشپزخانه زیبای خود باشید.  البته یادتان باشد برای جلوگیری از بیش از حد تیره و خسته شدن آشپزخانه توصیه می‌کنیم در استفاده از رنگ‌های تیره زیاده روی نکنید.

دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه

ت) استفاده از نیمکت به جای صندلی در دکور آشپزخانه

معمولاً در تمامی آشپزخانه‌ها چند تا صندلی و ۱ میز وجود دارد که افراد خانواده یا مهمانان عزیز دورهمی روی آن غذا میل می کنند. در سال ۲۰۱۹ چند عامل باعث شد تا طراحان دکوراسیون داخلی در مورد استفاده از نیمکت به جای صندلی ایده پردازی کنند. از آنجایی که مرتب و تمیز کردن چندین صندلی وقت گیرتر از نیمکت بوده ،نیمکت باعث می‌شود فضای آشپزخانه بزرگ‌تر دیده شود، افراد دور میز روی نیمکت به هم نزدیک‌تر و صمیمی‌تر هستند و در کل حتی از نظر هزینه نیز خرید یک نیمکت به صرفه‌تر از چند صندلی خواهد بود، انتخاب نیمکت به جای صندلی عالی و هوشمندانه تر بود . شما نیز امتحان کنید.

دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه

ث) کابینت‌های صورتی برای دکوراسیون آشپزخانه

از آنجایی که معمولاً کابینت‌ها در بالاترین بخش آشپزخانه قرار دارند،بیشتر از سایر عناصر آن به چشم می‌آیند، پس باید نهایت زیبایی و هنر را در آن به کار ببریم. اگر برای این کار بخواهیم رنگ کابینت را عوض کنیم، پیشنهاد طراحان داخلی استفاده از صورتی روشن یا کمرنگ می‌باشد. که نام دیگر این رنگ خنثی و مدرن ،گلی است. رنگ گلی مناسب ترین گزینه برای هر دو قشر افراد علاقه‌مند به رنگ‌های شاد و در عین حال مدرن می‌باشد. زیرا از لحاظ روانشناسی رنگ‌ها حسی آرامش بخش داشته و با رنگ‌های شاد و روشن همخوانی دارد. درنتیجه اگر می‌خواهید بعد از خرید خانه آشپزخانه را از یکنواختی تکراری نجات دهید، همین امروز این رنگ زیبا را به کابینت آنجا دعوت کنید.

 

دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه

سه سبک زیبا اما از کار افتاده در دکوراسیون آشپزخانه

با گذشت زمان خیلی چیزها تغییر می‌کنند. به خاطر اینکه ما انسان‌ها در مورد استفاده از هر چیزی در زندگی خود مسئله سهولت کاربرد آن را به خصوص در خانه مد نظر داریم و در راستای همان معیار سعی می‌کنیم تغییراتی مثبت روی آنها اعمال کنیم. علم طراحی دکوراسیون داخلی نیز دقیقاً به همین شکل است که با معرفی سبک یا طرح جدید، به راحتی سبک‌های قدیمی‌تر کنار گذاشته می‌شوند. این کنار گذاشتن‌ها می‌تواند به عواملی مثل عدم کارایی مناسب طرح قبلی با توجه به نیاز روز یا عدم معرفی مناسب آن توسط طراحان داخلی مربوط باشد. در هر حال آشنایی با آنها نیز برای یک متخصص طراحی داخلی که عاشق نوگرایی در این زمینه است بسیار ضروری می‌باشد. چون در غیر این صورت نمی‌تواند طراحی زیبا و به روز به مخاطبان خود ارائه دهد. اگر شما نیز می‌خواهید از قدیمی بودن یا نبودن دکور آشپزخانه خود مطلع شوید بد نیست در ادامه این پست، قبل از خرید خانه سه سبک زیبا اما قدیمی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه را بشناسید.

الف) آشپزخانه‌های سرتاپا سفید

همان‌طور که گفتیم در طراحی دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۹ قرار است از رنگ‌های تیره به عنوان رنگ زمینه استفاده کنیم. البته رنگ‌های روشنی مانند سفید را واقعاً نمی‌شود از ساختار آشپزخانه به صورت کامل برداشت اما اینکه کل دیوارها و سایر عناصر آن سفید باشد، کمی قدیمی به نظر می‌رسد. اگر شما نیز از رنگ تکراری سفید آشپزخانه خود خسته شده‌اید اصلاً نگران نباشید چون می‌توانید با تغییر رنگ ۱ یا چند مورد از وسایل آشپزخانه خود مثل دیوارها، میز و صندلی، کابینت‌ها و غیره، دکوری خاص و زیبا در آشپزخانه خود بدون نیاز به خرید خانه جدید خلق کنید.

دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه

ب) یک دیوار با رنگ متفاوت

یکی از سبک‌های شیک و مدرن که امروزه کمتر از آن استقبال می‌شود طراحی یکی از دیوارهای آشپزخانه با استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری است. اگر قصد خرید خانه جدید را ندارید و فقط می‌خواهید آشپزخانه را احیا کنید بایستی هرچه زودتر یکی از مدل‌های طراحی سال ۲۰۱۹ را روی آن اعمال کنید. لازم نیست هزینه زیادی انجام دهید بلکه کافی است تمامی دیوارهای آشپزخانه را همرنگ کنیم. این تغییر رنگ اگر از ترکیب رنگ‌های تیره تشکیل شده باشد آشپزخانه را بروز و مدرن‌تر خواهد کرد.

دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه

پ) قفسه‌های باز و بدون درب

مدتی است که کابینت‌های باز و بدون درب نیز از ساختار آشپزخانه‌ها حذف شده و جای خود را به کابینت‌های امروزی داده اند. زیرا زیبایی آن کاملاً وابسته به نظم چیدمان ظروف درون آن بود که همین قضیه باعث کم شدن ارزش کاربردی آن به مرور زمان شد. از آنجایی که ملاک انتخاب طرح دکوراسیون آشپزخانه در سال ۲۰۱۹ بحث بهبود کاربرد عناصر درونی آن است،کابینت‌های بدون درب خیلی زود جای خود را به نوع درب دار داده اند. پس در حین خرید خانه به این فاکتور در آشپزخانه توجه داشته باشید .

دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه

به پایان این مقاله زیبا از دکوراسیون داخلی در مجله آنلاین جو رسیدیم اما در صورت تمایل به مطالعه بیشتر در مورد دکوراسیون داخلی منزل می توانید به بخش های دیگر مجله آنلاین جو هم سر بزنید .

پایان

 

خرید خانه در آنلاین جو

خرید خانه با وام

اجاره خانه در تهران

بستن منو