11 نکته جالب در خصوص استفاده از آباژور در خانه

11 نکته جالب در خصوص استفاده از آباژور در خانه

11 نکته جالب در خصوص استفاده از آباژور در خانه

آباژورها علاوه بر این که از تزیینات داخلی یک خانه محسوب می شوند و نقش بسیار موثری در زیبایی منزل ایفا می کنند، به عنوان یک منبع نور ثانویه نیز مورد استفاده قرار می گیرند ، پس در نتیجه محل قرارگیری آن ها حائز اهمیت می باشد و باید در نقاط کانونی جای گیرند تا تولید نور بیشتری کنند.
در چیدمان و انتخاب آباژور به نکات زیر دقت بفرمایید:

 1. در هنگام خرید آباژور باید به مدل و هماهنگی ترکیب رنگ آن با سایر لوازم و وسایل موجود در دکوراسیون منزل دقت کنید.
 2. سرپوش‌های متداول آباژورها با نام‌هایی مثل امپراطوری، درام و ناقوسی شناخته می‌شوند، آباژورهای مدرن نیز در اشکالی مثل مربع،مستطیل،بیضی و تلفیق آن ها نیز ساخته می‌شوند.
 3. طرح آباژور، شکل و جنس آن تعیین می کند تا در چه فضایی از آن استفاده شود هم چنین نوع لامپ و نور دهی آن نیز در این مقوله بسیار موثر است، برای مثال بعضی از آباژورها نور را در یک
 4. ناحیه متمرکز می کنند تا یک فضای خاص روشن شود و یا کاربرد دقیق تری دارند به عنوان مثال برای مطالعه استفاده می شوند.
 5. با توجه به سبک منزل خود، آباژور خانه تان را انتخاب کنید. اگر حال و هوای خانه شما مدرن است شما نیز سعی کنید از روشنایی های مدرن استفاده کنید و اگر محیط منزل شما کلاسیک چیده شده از آباژورهای کلاسیک و پارچه ای استفاده نمایید.
 6. آباژورها در دو نوع ایستاده و رومیزی در بازار به فروش می رسند و همان طور که از نامشان پیداست آباژور ایستاده بر روی زمین قرار گرفته، بزرگ تر و بلندتر بوده ، هم چنین دارای نور بیشتری است و آباژور رومیزی بر روی میز پذیرایی و یا کنار تخت خواب قرار می گیرد و ابعاد کوچک تری دارد.
 7. برای اتاق خواب بهتر است از آباژورهای رومیزی با رنگ های تیره استفاده کنیم تا در هنگام خواب چشممان را آزار ندهد.
 8. در زمان انتخاب آباژور علاوه بر زیبایی و تامین نور کافی بهتر است به ایمنی آن هم توجه داشته باشید یعنی دقت کنید که کلاهک آباژور وقتی لامپ آن روشن است خیلی داغ نشود و یا پایه آن لق نباشد و ….
 9. آباژورهای رنگی بهترین گزینه برای فضای اتاق خواب و اتاق کودک محسوب می شود،این آباژورها را می توانید با رنگ های پرده، فرش و کوسن های اتاق خواب خود هماهنگ کنید .
 10. اگر فضای خانه شما تاریک است از آباژورهای روشن استفاده کنید تا محیط خیلی تیره به نظر نرسد.11 نکته جالب در خصوص استفاده از آباژور در خانه
 11. آباژورهای  پایه بلند علاوه بر این که به دلیل اشراف به تمام فضا، نور خوبی به اطراف ساطع می کنند ،در زیبایی دکوراسیون منزل نیز نقش به سزایی دارند و بهترین مکان قرارگیری برای آن ها در کنار مبل ها می باشد.
 12. شفاف یا مات بودن شید آباژور به کاربرد آن و دکوراسیون داخلی اتاق بستگی دارد. اگر از آباژور خود برای مطالعه استفاده می‌کنید یا می‌خواهید کمی به اتاق‌تان نور دهید، شیدهای پارچه‌ای، کاغذی و یا دیگر اجناس جایگزین انتخاب خوبی خواهند بود. شید‌های ابریشمی یا پارچه‌ای ضخیم برای روشن کردن اشیاء اطراف یا ایجاد تضاد در فضای اطراف مناسب هستند. شیدهای دارای سایه ملایم جذاب‌تر و امروزی تر هستند.شید‌های چین‌دار شیک‌‌تر و سنتی تر بوده و با اشیاء قدیمی ترکیب بهتری را به وجود می‌آورند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو