انتخاب طبقه مناسب برای اجاره خانه در تهران

انتخاب طبقه مناسب برای اجاره خانه در تهران

مدت زمان مورد نیاز برای مطالعه این مطلب: ۵ دقیقه

هر شخصی در هنگام اجاره خانه در تهران یا  شهرهای دیگر ایده آل هایی در ذهن خود دارد که وقتی در این باره به دنبال خانه می گردد به محض اینکه خانه ای که بازدید می کند با ایده آل هایش یکسان باشد تصمیم به اجاره خانه می گیرد.

پس اینکه برای اجاره خانه در تهران کدام طبقه بهتر است یا کدام واحد نسبت به بقیه برتری دارد بستگی به معیارهای مشخص شده در ذهن هر فرد دارد، ولی در کل مناسب بودن یک طبقه در ساختمان را باید از زوایای گوناگونی مانند راحتی در عبور و مرور، فشار آب، دمای هوای خانه، امنیت، قیمت، میزان نفوذ سر و صدا به داخل منزل و… بررسی کرد و به راه حلی مناسب رسید .

من باب همین موضوع تصمیم داریم نکاتی را خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه با آنلاین جو ارائه دهیم.

چنانچه شما هم از دسته افرادی هستید که برای اجاره خانه در تهران معیارها و توقعات خاصی در ذهن خود دارید این مطلب را مطالعه نمایید و به نکات ارائه شده کاملا دقت کنید و خواندن این نکات را از دست ندهید.

در ادامه با ما همراه باشید …

بررسی طبقات خانه مورد اجاره از لحاظ رفت و آمد

اگر بخواهیم برای تصمیم به اجاره خانه در تهران بر اساس راحتی در تردد و رفت و آمد به واحد و طبقه ای مشخص صحبت کنیم و آن را مورد بررسی قرار دهیم باید در نظر داشت که اگر آپارتمان مورد نظر دارای آسانسور باشد تقریبا عبور و مرور برای ساکنین تمام طبقات به یک شکل است ولی اگر ساختمان مورد نظر بدون آسانسور باشد در مورد بحث راحتی در عبور و مرور فقط طبقه همکف و اول مناسب است ، هرچند که شاید حتی اگر ساختمانی دارای آسانسور باشد ، ممکن است گاهی اوقات دارای

 مشکل یا در دست تعمیر باشد و و یا مورد بازدید دوره ای باشد ، پس باید دقت داشته باشید که اگر خانواده ای جوان و سالم هستید و می توانید گاهی اوقات مثلا تا طبقه ششم از طریق پله بالا بروید که مشکلی وجود نخواهد داشت ، ولی اگر در خانواده خود شخصی سن دار ، معلول و دچار بیماری جسمی دارید کلا برای اجاره خانه در تهران از طبقات بالای یک آپارتمان صرف نظر کنید .

کدام طبقه نور بیشتری دارد؟

البته که این بحث بستگی به شمالی _ جنوبی یا شرقی _ غربی بودن خانه ساخته شده دارد ، البته باز هم می توان با خالی گذاشتن فضاهای مناسبی در ساختمان که به اصطلاح به آن نورگیر می گویند روشنایی خانه را مطلوب تر کرد ، ولی در کل باید گفت در طبقات بالای یک آپارتمان وضعیت انعکاس نور در واحد مورد نظر بهتر از طبقات پایین مخصوصا طبقه همکف و زیر همکف است . در نتیجه در زمان اجاره خانه در تهران اگر می خواهید خانه شما دارای نور بشتری باشد باید در طبقات بالا ساکن شوید.

طبقات ساختمان از نظر قیمت گذاری

در هنگام اجاره خانه در تهران باید به این نکته دقت کنید که قیمتی که برای طبقات پایینی یک آپارتمان در نظر می گیرند مطمعنا باید خیلی کمتر از قیمت طبقات بالایی آن باشد ، به دلیل اینکه طبقات بالایی دارای چشم انداز بهتر و سر و صدای کمتر و آرامش بیشتری است . البته تمام این نکات زمانی قابل توجه می باشد که آپارتمان مورد نظر دارای آسانسور باشد .

میزان آلودگی صوتی در کدام طبقه بیشتر است ؟

قطعا میزان آلودگی صوتی در طبقات بالایی آپارتمان ها کمتر از طبقات پایین تر می باشد  ، به همین خاطر برای سکونت در آپارتمان ها و برج ها هر چه به سمت طبقات بالاتر بروید دارای آرامش بیشتری در منزل خواهید بود ، در طبقات پایینی هر آپارتمان سر و صدای تولید شده از عبور و مرور وسایل نقلیه بسیار آزار دهنده است که البته آپارتمان های مدرن دارای شیشه های دو جداره می باشند ، که ما بین دوشیشه ای که نصب شده گاز آرگون وجود دارد و تا حدودی مانع از ورود سر و صدا های آزار دهنده می شود و همچنین گرما و سرما از این شیشه ها عبور نمی کند(عایق صوتی و عایق گرما و سرما هستند) . طبقات پایینی ساختمان علاوه بر سر و صدای عبور و مرور وسایل نقلیه

 دارای یک مشکل دیگر هم هست که آن هم سر و صدای ناشی از تردد ساکنین آپارتمان است ، به این دلیل که تردد ساکنین به هنگام ورود و خروج طبعا از درب ورودی و نزدیک به طبقات پایینی است .

البته این نکته قابل ذکر است که شما عزیزان اگر دارای فرزند و یا فرزندان کوچک هستید احتمال دارد اگر در طبقات بالایی ساکن شوید برای شما درد سر ساز شود ، به این دلیل که سر و صدای ناشی از دویدن و بازی کردن فرزندان و … برای همسایه های پایینی شما آزار دهنده خواهد بود .

امنیت طبقات برای اجاره خانه

امنیت در ساختمان یکی از اساسی ترین و مهم ترین معیارها برای اجاره خانه در تهران می باشد ، مطمعنا طبقات بالایی هر ساختمان دارای ایمنی بیشتری نسبت به طبقات پایینی مخصوصا طبقه اول ، همکف و زیر همکف هستند ، به این دلیل که سارقین برای سرقت ریسک اینکه به طبقات بالا بروند را نمی پذیرند ، پس اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در منزل خود سرمایه زیادی نگهداری می کنید یا به هر دلیلی موضوع امنیت برای شما بسیار مهم است بهتر است هنگام خرید ، رهن و اجاره خانه به فکر طبقات بالایی خانه مورد نظر باشید . البته در این مورد نکته قابل ذکر این است که در دنیای مدرن امروزی سیستم های امنیتی بسیار پیشرفته ای موجود است و به همین خاطر سارقین کمتر سمت سرقت از آپارتمان ها می روند ، ولی به هر حال و به قول معروف احتیاط شرط عقل است .

طبقات ساختمان از لحاظ فشار آب

همان طور که اکثر شما عزیزان می دانید کمتر شخصی از مشکل فشار آب در طبقات پایین ساختمان محل سکونت خود صحبت می کند ، این در صورتی است که فشار آب در طبقات بالا خیلی کمتر از طبقات پایین تر ساختمان می باشد . البته این مشکل هم قابل رفع می باشد و می توان با قرار دادن پمپ آب داخلی در آپارتمان و یا قرار دادن منبع ذخیره آب در پشت بام این مشکل را

حل کرد ، این روش قطعا علاوه بر مزایا ، معایبی هم دارد ، برای مثال اگر شما در طبقه آخر یک ساختمان ساکن هستید و ایزوگامی که روی پشت بام انجام شده دچار مشکل شود یقینا به دلیل رطوبت بسیار زیادی که منبع آب و سر ریز آن دارد سقف خانه شما رطوبت گرفته و شما باید هزینه هنگفتی برای تعمیر آن پرداخت کنید .

دمای هوا در کدام طبقه مناسب تر است

اگر قصد اجاره خانه در تهران دارید باید این موضوع را از چند دیدگاه مورد بررسی قرار دهید ، در صورتی که شما در طبقه ای ساکن هستید که بین دو طبقه قرار دارد در تابستان دمای منزلتان خنک تر و در زمستان دمای آن گرم تر خواهد بود . این موضوع در تمام طبقات به جز طبقه اول و آخر صدق می کند ، به این دلیل که در طبقه آخر سقف منزل شما در تابستان در معرض تابش مستقیم نور خورشید می باشد و در زمستان هم سرما را به داخل منزل انتقال می دهد و اگر عایق بندی نباشد گرمای منزل نیز از سقف به بیرون منتقل می شود . در طبقه اول در صورتی که اگر زیر منزل شما پارکینگ و یا محوطه باز باشد دقیقا به همان مشکلی دچار می شوید که در طبقه آخر بود ، در نتیجه دمای هوا در طبقات میانی هم در تابستان و هم در زمستان مطلوب تر می باشد .

در نتیجه باید گفت که تمام این موارد به شما بستگی دارد؛ به این معنا که اگر قصد اجاره خانه در تهران دارید باید در درجه اول الویت های خود و ایده آل های ذهنی خود و خانواده خود را مشخص کنید و بعد به دنبال خانه بگردید.

از اینکه این مطلب را مطالعه نمودید متشکریم و امیدوار هستیم که این نکات برای شما دوستان و عزیزان همیشه همراه با آنلاین جو مفید واقع شده باشد.

با ما همراه باشید …

بیشتر بدانید؛ آگاهانه عمل کنید:

بستن منو