بازسازی خانه بعد از خرید خانه قدیمی
خرید خانه ، قوانین مربوط به بازسازی

بازسازی خانه بعد از خرید خانه قدیمی

قانون و مقررات بازسازی ملک

 

زمان مورد نیاز برای مطالعه این مطلب : 6 دقیقه

 

در مبحث خرید خانه باید بدانید که اگر خانه ای که خریداری کرده اید نیاز به بازسازی دارد باید بسیار دقت کنید تا تمام قوانین و مقررات مربوط به آن را انجام دهید و طبق قوانین جلو بروید . گاها با اشتباهات کوچکی که انجام می دهیم درگیر مشکلات بزرگی خواهیم شد که جبران این اشتباه ها می تواند بسیار سنگین تمام شود . ضمنا در هنگام قرارداد خرید خانه دقت داشته باشد که حتما کد رهگیری را دریافت کنید ، در مورد اخذ کد رهگیری در دو مبحث اجاره و خرید خانه همراه با کد رهگیری و اجاره و خرید خانه و نحوه دریافت کد رهگیری توضیحات مفصلی ارائه شده است .

اگر ملکی را که می خواهید بازسازی کنید ، طبق مقررات پیش نبرید مطمعنا درگیر مشکلات بسیاری خواهید شد ، حال می تواند به پرداخت جریمه ختم شود ، یا نهایتا به تخریب محل بازسازی شده ، که در دو صورت هزینه بسیار سنگینی را باید متحمل شوید .

ما بر این اساس تصمیم گرفتیم تا نکاتی را در رابطه با خرید خانه و بازسازی آن برای شما دوستان و عزیزان همیشه همراه با آنلاین جو به اشتراک بگذاریم .

پس اگر شما هم از افرادی هستید که در این مورد دچار مشکل شده اید و یا قصد خرید خانه قدیمی و بازسازی آن را دارید و دقیق نمی دانید که چه مراحلی را باید طی کنید با صرف کمی از وقت گران بهای خود این مطلب را مطالعه نمایید و نکات مهمی که در رابطه با خرید خانه قدیمی و بازسازی آن در این مطلب نوشته شده است را از دست ندهید .

 

در ادامه با ما همراه باشید …

 

نکات اولیه برای بازسازی

قبل از هر کاری باید در مورد ملکی که می خواهید بازسازی کنید اطلاعات کافی به دست آورید ، باید نقشه ای به دست آرشیتکت کشیده شود و تمام اجزا و جوانب ساختمان مورد بازسازی ، در آن آورده شود ، باید بدانید که در کدام قسمت باید چه کاری انجام داده و از چه لوازم و مصالحی باید استفاده کنید .

در ذیل نکات اولیه را برای شما عزیزان آورده ایم :

 • در ابتدا باید ساختمانی که می خواهید بازسازی کنید را کاملا و با دقت بررسی کنید .
 • بعد از بازدید کلی از ساختمان متوجه خواهید شد که کدامین قسمت از ملک نیاز دارد تا بازسازی شود .
 • برای این کار خود را مانند یک پیمانکار در نظر بگیرید که تمام کار هایی که کارفرما به شما می گوید را باید با دقت و حساسیت انجام دهید ، به این دلیل که خرید خانه قدیمی با تصمیم شما صورت گرفت و باید با دقت کار را به سر انجام برسانید .
 • باید با کارفرما یا تصمیم گیرنده اصلی که می خواهد ملک شما را بازسازی کند به توافق برسید ، باید در نظر داشته باشید که گاهی اوقات محلی که از نظر شما باید بازسازی شود امکان بازسازی در آن وجود نداشته باشد .
 • نمای ساختمان را بررسی کنید تا اگر نیاز به بازسازی دارد انجام دهید .
 • بعد از مراحل فوق اولین کار این است که باید گاز خانه را از فلکه اصلی قطع کنید ، هم چنین آب ساختمان و برق ساختمان باید قطع شود تا در هنگام کار مشکلی ایجاد نشود .
 • در این زمان باید شروع به جدا سازی لوازم داخلی مانند شیرآلات و کابینت و کلید و پریز ها کنید ، اگر در قسمتی که درب و پنجره وجود دارد می خواهید کاری انجام دهید باید ابتدا درب و پنجره ها را هم از جایشان جدا کنید .
 • بعد از جدا سازی باید شروع به تخریب کنید .
 • بعد از خرید خانه و اینکه طبق نقشه کشیده شده آن را تخریب کردید باید شروع به بازسازی کنید و کارهایی که نیاز است را انجام دهید مانند سقف کاذب ، دیوار کاذب ، انجام رابیس بندی برای سقف های جدید ، نقاشی تازه و نصب کلید و پریز جدید و کاشی و سرامیک در محل هایی که نیاز به کاشی و سرامیک دارد .

نکته : باید دقت کنید که تمام کار هایی که انجام می دهید با قوانین شهرداری هم خوانی داشته باشد .

خرید خانه ، قوانین مربوط به بازسازی
خرید خانه ، قوانین مربوط به بازسازی

خرید خانه و هزینه های مربوط به بازسازی

در مبحث هزینه های بازسازی چند نکته بسیار دخیل است تا هزینه قابل پرداخت شما کم باشد یا زیاد ، باید گفت که مصالح و لوازم در شهر های مختلف برای اجرا عملیات بازسازی با هم متفاوت است ، دیگر مسئله ای که وجود دارد این است که کدام شرکت و کدام پیمانکار می خواهد بعد از خرید خانه ، شما را در بازسازی آن همراهی کند ، مورد دیگری که می توان به آن اشاره کرد میزان محل هایی از ملک است که نیاز به بازسازی دارد .

مطمعنا در شهرهای کوچک هزینه بازسازی بسیار کم تر از شهرهای بزرگ است حتی هزینه خرید خانه هم در شهرهای بزرگ و شهرهای کوچک با هم تفاوت دارد ، این مسئله کاملا منطقی و روشن است .

در بحث شرکت ها و پیمان کار ها هم باید گفت هرچه شرکت ساختمانی و پیمانکارانی که از طرف آن شرکت برای بازسازی خانه شما با شما قرارداد می بندند حرفه ای تر باشند مشخصا هزینه ای که باید بعد از خرید خانه و بازسازی به آن ها پرداخت شود بیشتر خواهد بود .

لوازم و مصالح هم بسته به کیفیت آن ها هزینه ای متفاوت دارند .

 

هزینه های مربوط به افرادی که در بازسازی دخیل هستند

بعد از خرید خانه چه در تهران و چه در شهر های دیگر و اینکه آن خانه به بازسازی نیاز داشته باشد یا خیر باید به این نکته توجه کنید ، افرادی که می خواهید برای بازسازی با آن ها مشارکت کنید به چه روشی می خواهند کار کنند ، در این گونه مسائل اگر حجم کاری که باید انجام شود کم باشد کارگران به صورت روز مزد حقوق خود را دریافت می کنند ، این گونه پرداخت فقط در بازسازی هایی با حجم کم به صرفه می باشد .

در بحث بازسازی هایی با حجم کاری بالا بهتر است افراد به صورت کنتراکت کار را در دست بگیرند ، یعنی همه آن ها یا در زمانی مشخص و یا در انتهای کار حقوق خود را دریافت می کنند . در این روش همه کارکنان از جمله کار فرما می کوشند تا کار به نحو احسنت به پایان برسد تا حقوق خود را هر چه زود تر دریافت کنند .

خرید خانه ، قوانین مربوط به بازسازی
خرید خانه ، قوانین مربوط به بازسازی

خرید خانه و انواع بازسازی های موجود

در بخش بازسازی خانه یا ملک دو روش وجود دارد که عبارتند از :

 1. بازسازی سبکی خانه
 2. بازسازی حفاظتی خانه

 

خرید خانه و بازسازی سبکی

این روش بیشتر برای بنا های تاریخی انجام می گیرد ، به این علت که در این روش بیشتر به مواردی دقت می شود که نیاز حیاتی به بازسازی دارند و سعی می شود که بافت اصلی بنا به همان شکل بماند و تغییری در آن ایجاد نشود .

 

خرید خانه و بازسازی حفاظتی

در این روش محل هایی که دچار خرابی یا فرسودگی شده اند ، کاملا تخریب می شود و از اول شروع به بازسازی می کنیم ، در این بحث موضوع حفاظت از خانه پیش رو خواهد بود و بازسازی به شکلی صورت می گیرد که دلخواه شما می باشد .

در آخر همان طور که قبلا گفتیم در خرید خانه و بازسازی که می خواهیم انجام دهیم باید تمام مجوز ها را گرفته و طبق قانون و مقررات شهرداری پیش برویم ، اگر مجوز نداشته باشیم و یا طبق قوانین پیش نرویم بعد از ساخت و بازسازی دچار مشکل خواهیم شد و اگر کار به تخریب ملک نکشد باید جریمه های سنگینی را متحمل شویم .

 

از اینکه وقت گذاشتید و این مطلب را مطالعه کردید بسیار سپاسگزاریم و امیدواریم که این مطلب و نکات نوشته شده برای شما دوستان و عزیزان همیشه همراه با آنلاین جو مفید واقع شده باشد .

 

با ما همراه باشید …

بستن منو