خرید و اجاره خانه در تهران همراه با کد رهگیری
اجاره خانه در تهران همراه با کد رهگیری

خرید و اجاره خانه در تهران همراه با کد رهگیری

دریافت کد رهگیری در معاملات املاک

 

زمان مورد نیاز برای مطالعه این مطلب : 5 دقیقه

 

همان طور که در مطالب پیشین خدمت شما عزیزان گفتیم دریافت کد رهگیری برای قرارداد ها و قولنامه هایی که نوشته می شود بسیار حائز اهمیت است ، در معاملات املاک و مستغلات مانند خرید ، فروش و اجاره خانه مخصوصا خرید ، فروش و اجاره خانه در تهران دریافت کد رهگیری از بروز بسیار از مشکلات جلوگیری می کند و به معامله وجهه قانونی می بخشد .

در معاملات مسکن اگر کد رهگیری دریافت نشود ، قرارداد یا قولنامه یا اجاره نامه ای که نوشته می شود به هیچ وجه از طریق مراجع قضایی مورد پیگیری و بررسی قرار نمی گیرد .

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا دریافت این کد و مراحل اخذ آن شامل پرداخت هزینه هم می شود یا خیر ؟

امروز تصمیم داریم تا با ارائه این مطلب به سوالاتی که شما دوستان و عزیزان همیشه همراه با آنلاین جو دارید پاسخی دقیق بدهیم .

پس اگر شما عزیزان هم من باب این موضوع سوالی دارین با صرف کمی از وقت گران بهای حود این نکات را با دقت مطالعه نمایید و خواندن این مطلب را از دست ندهید .

 

در ادامه با ما همراه باشید …

 

دریافت کد رهگیری چه هزینه هایی در بر دارد ؟

در مورد هزینه قابل پرداخت برای ارسال مشخصات یک معامله به سامانه ثبت املاک کشور و دریافت کد رهگیری برای آن باید گفت که طرفین قرارداد متحمل هیچ هزینه ای نخواهند شد ، در کل هزینه دریافت کد رهگیری بسیار کم است که آن هم به عهده خود بنگاه معاملات ملکی می باشد ، در ادامه هزینه های قابل پرداخت برای تمام معاملات را به شما عزیزان خواهیم گفت که عبارتند از :

نوع قرارداد مبلغ
مبایعه نامه 100،000 ریال
اجاره نامه 50،000 ریال
اجاره به شرط تملیک 100،000 ریال
انتقال سر قفلی 100،000 ریال
پیش فروش 100،000 ریال
وقف کردن ملک یا زمین 0 ریال
هبه (انتقال مالکیت یک ملک به شخصی دیگر به صورت رایگان) 0 ریال
قرار داد صلح (بدون منفعت و برای پایان دعاوی ، ملکی به نام دیگری منتقل می شود) 0 ریال
واگذاری تعاون مسکن/ انبوه ساز 100،000 ریال
قرار دادهای 100% دولتی 100،000 ریال
حکم قضایی 100،000 ریال
قرار دادهای غیر رسمی قبل از تاریخ 1387/11/1 100،000 ریال
قرار دادهای غیر رسمی بعد از تاریخ 1387/11/1 100،000 ریال
قرار دادهای توافقی 100،000 ریال
معاوضه ملک 100،000 ریال

 

نکته اول : توجه داشته باشید که هیچ کدام از معاملاتی که در بالا ذکر شده دارای مالیات بر ارزش افزوده نمی باشد .

نکته دوم : توجه داشته باشید که پرداخت این مبالغ بر عهده بنگاه های معاملات املاک می باشد ، در صورت ادعای پرداخت هزینه از طرف شما ، می توانید به اتحادییه املاک کشور شکایت کنید .

 

تعداد ارقام کد رهگیری دریافت شده

کد رهگیری همراه با هولوگرام و بارکد قابل اسکن بر روی تمام نسخه های یک قرارداد اعمال می شود که تعداد ارقام این کد سیزده (13) رقم است ، همچنین بعد از ارسال اطلاعات مربوط به قرارداد به سامانه املاک کشور و بعد از تایید ایشان برای فروشنده و خریدار با مؤجر و مستأجر این کد از طریق پیامک ارسال می شود .

اجاره خانه در تهران همراه با کد رهگیری
اجاره خانه در تهران همراه با کد رهگیری

رعایت نکات ذیل برای دریافت کد رهگیری ضروری است

لطفا دقت داشته باشید که برای ثبت و تنظیم قرار داد حتما به بنگاه های معاملات یا همان املاک رسمی مراجعه کنید ، به این دلیل که املاک رسمی دارای کد صنفی می باشند و مورد تایید اتحادییه ، شما میتوانید این املاک را در سامانه آنلاین جو در بخش املاک رسمی مشاهده فرمایید .

توجه داشته باشید که کد رهگیری که دریافت می کنید حتما باید در تمام نسخه های قرارداد مربوط به خرید ، فروش ، رهن و اجاره آپارتمان در تهران اعمال شده باشد ، این نکته هم قابل توجه است که در کنار کد رهگیری سیزده رقمی که روی قرارداد شما اعمال شده باید هولوگرام و بارکد قابل اسکن هم اعمال شده باشد .

بعد از اینکه قرارداد نوشته شد و کد رهگیری روی آن درج شد حتما به مشخصاتی که روی قرارداد نوشته شده است دقت کنید تا بعد ها بخاطر اختلالی کوچک در مشخصات فردی دچار مشکلی بزرگ نشوید .

 

پیگیری و تایید اصالت یک قرارداد با کد رهگیری

شما دوستان عزیز و گرامی با وارد شدن به سامانه ثبت املاک و معاملات ملکی کشور می توانید با درج کد ملی و کد رهگیری مورد نظر که روی قرار داد اعمال شده ، در مکان مشخص شده نسبت به تایید اصالت قرارداد و کد رهگیری دریافت شده اقدام کنید .

با وارد کردن این دو مشخصه ، سامانه به شما نشان می دهد که قراردادی که مابین طرفین مبنی بر خرید ، فروش ، رهن یا اجاره خانه در تهران نوشته و ثبت شده دارای اصالت می باشد یا خیر .

نکته بسیار مهم : برای دریافت کد رهگیری ارائه کد پستی ملک مربوطه الزامی می باشد و حتما باید کد پستی که ارائه می دهید مربوط به همان ملکی باشد که مورد معامله قرار گرفته ، به همین دلیل اکتفا کردن به کد پستی که در پشت کارت ملی و روی قبض هیا گاز یا تلفن شما درج شده خیلی کار صحیحی نیست و شما باید کارهای مربوط به دریافت کد پستی را انجام دهید و از اصالت کد پستی مربوطه مطمعن شوید ، در مبحث مراحل قانونی برای دریافت کد پستی اعمالی که باید انجام دهید تا از اصالت کد پستی مربوط به ملک خود مطمعن شوید کاملا توضیح داده شده ، لطفا مطالعه نمایید .

اجاره خانه در تهران همراه با کد رهگیری
اجاره خانه در تهران همراه با کد رهگیری

 

در آخر باید گفت که دریافت کد رهگیری در معاملات املاک و مستغلات از جمله واجباتی می باشد که باید در آن دقت عمل داشت ، به این دلیل که که کد رهگیری در معاملاتی همچون خرید ، فروش ، رهن و اجاره بالاخص اجاره خانه در تهران حائز اهمیت است و به عنوان یک تضمین برای سلامت معملات ملکی تلقی می شود .

 

از این که وقت خود را گذاشتید و این مطلب را مطالعه نمودید سپاسگزاریم و امیدواریم که این مطلب برای شما دوستان و عزیزان همیشه همراه با آنلاین جو مفید واقع شده باشد و توانسته باشیم تا برای مشکلات شما راه حلی مناسب بیابیم و به سوال هایتان پاسخی دقیق بدهیم .

 

با ما همراه باشید …

 

بستن منو