راهکارهای خرید و فروش خانه

راهکارهای خرید و فروش خانه

خرید و فروش خانه بدون دردسر

 

زمان مورد نیاز برای مطالعه این مطلب : 6 دقیقه

 

گاهی اوقات افراد به دلایل بسیاری مجبور هستند تا خانه خود را بفروشند و خانه دیگری بخرند ، برای مثال بعضی ها خانه خود را فروخته و خانه بزرگتری خریداری می کنند و گاهاً افرادی به دلیل مشکل مالی و اقتصادی مجبور هستند تا خانه خود را فروخته و خانه کوچک تری خریداری کنند . در بازار فعلی مسکن مطمعنا خرید و فروش خانه خیلی کار ساده ای نیست و گاها زمان بر خواهد بود .

ما در این مطلب راهکار هایی را به شما دوستان و همراهان همیشگی آنلاین جو پیشنهاد خواهیم داد تا بتوانید به سادگی و بدون دردسر خانه خود را فروخته و یا خانه دلخواهتان را خریداری کنید .

 

در ادامه با ما همراه باشید ، ، ،

 

قبل از اقدام به فروش خانه ، آن را از نظر ظاهری مرتب کنید

یقیناً قبل از فروختن هر چیزی باید به آن رسید و برای فروش آماده ساخت ، خانه هم از این موضوع مستثناء نیست .

اگر خانه شما قدیمی است قبل از اقدام به فروش ، اصطلاحاً دستی به سر و روی آن بکشید . این کار الزامی است زیرا خریداری که برای خانه شما می آید باید خانه را دلباز و مرتب و تمیز ببیند . برای مثال اگر رنگ خانه دچار مشکل شده حتما رنگ تازه ای به آن بزنید و آشپزخانه و سرویس ها را مرتب و درست کنید ، قبل از این که خریدار بخواهد از خانه شما ایراد بگیرد خودتان ایراد های آن را برطرف کنید ، حتما به سیم کشی و سیستم نور پردازی خانه دقت کنید تا اگر مشکلی دارد برطف کنید تا خانه از نوری دل چسب و مطلوب بهره گیرد ، اگر خانه شما نورگیر مناسبی دارد شما یک مرحله جلوتر هستید .

هنگام بازدید خانه حد اکثر نور پردازی را فعال کنید تا خانه از حالت دلگیر و بدون نور بیرون آید و خریدار هنگام بازدید خانه را با نوری فراوان و روشنایی مطلوب ببیند .

مطمعناً در هنگام خرید خانه نیز باید به این نکات توجه ویژه ای صورت گیرد که خانه از تمام لحاظ درست و مرتب باشد تا برای استفاده و سکونت در آن دچار مشکل نشوید ، در ذهن خود اینگونه تصور کنید که شما می خواهید خودتان خانه را بخرید و هرگونه مشکلی که خانه دارد و باعث دل سردی شما در خریدن آن می شود حتما بر طرف کنید ، گاهی اوقات شما برای این امر مجبور به بازسازی کامل خانه خواهید بود که البته این عمل بستگی به میزان قدیمی بودن خانه شما دارد .

برای خرید و فروش خانه به مشاورین املاک حرفه ای و معتبر مراجعه کنید

بعد از مرحله آماده سازی خانه خود از لحاظ رنگ ، مرتب سازی ، نورگیر و سیم کشی ، برای فروش آسان تر و بدون دردسر ، بهتر است به سراغ املاک ها و مشاورین حرفه ای و تایید شده از طرف اتحادیه آژانس های املاک بروید و خانه مورد نظر خود را که برای فروش قرار داده اید در اختیار ایشان بگذارید و از مشاور محترم آن املاک درخواست کنید تا خانه شما را در فایل فروش خود قرار دهد .

برای این کار هم می توانید به صورت حضوری به املاک مورد نظر خود در محدوده فروش خانه بروید و هم می توانید از سایت های معتری مانند وب سایت آنلاین جو  برای این کار اقدام کنید ، که در این گونه سایتها می توانید به راحتی املاک مورد نظر خود را انتخاب کرده و با ایشان گفتگو کنید و یا خانه خود را در منطقه مورد نظر به عنوان آگهی در سایت وارد کنید تا املاک محدوده خانه شما آگهی شما را پیگیری کنند که البته با آگهی گذاشتن در سایت آنلاین جو شما اصطلاحاً با یک تیر دو نشان خواهید زد ، به این دلیل که هم با درج اگهی خود در وب سایت ، افراد عادی که قصد خرید خانه را دارند آگهی شما را خواهند دید و هم املاک هایی که از طرف اتحادیه آژانس املاک مورد تایید هستند آگهی شما را در فایل خود وارد کرده و اقدام به فروش آن خواهند کرد .

برای خرید و فروش خانه پا به پای مشاورین املاک تمام مراحل قانونی را پیگیری کنید و از تجربیات مشاورین بهره بگیرید تا در جریان روند خرید و فروش خانه قرار بگیرید تا بتوانید با خیال راحت در خانه خریداری شده سکونت داشته باشید یا اینکه بدون هیچ دقدقه ای خانه خود را به فروش برسانید

برای خرید خانه دلخواه خود نیز می توانید از راه هایی که ذکر شد اقدام نمایید ، یعنی هم می توانید به صورت حضوری به املاک دارای تاییدیه مراجعه کنید و مشخصات خانه دلخواه خود را با ایشان مطرح کنید و هم با مراجعه به وب سایت های معتبر مانند آنلای جو  و … خانه دلخواه خود را بیابید .

شرایطی که باید برای بازدید خانه فراهم شود

مطمعناً باید برای بازدید کننده شرایطی فراهم آورید تا بتوانید رضایت ایشان را برای خرید خانه خود جلب کنید که این شرایط را برای شما خواهیم کفت .

هنگامی که خانه خود را برای فروش می گذارید باید دقت داشته باشید که شماره ای که برای تماس گرفتن قرار داده اید همیشه در دسترس باشد و هنگام تماس بدون معطلی پاسخگو باشید ، در هنگام بازدید خانه شلوغی را را جمع کنید و به هم ریختگی ها را مرتب کنید ، سعی کنید فضایی دل نشین برای خانه ایجاد کنید تا خریدار احساس رضایت کند ، برای مثال اگر هوا خوب است پنجره ها را باز بگذارید یا اگر هوا گرم یا سرد است لوازم سرمایشی و گرمایشی مناسب را فعال کنید تا خریدار بتواند وقت بیشتری را در خانه شما سپری کند تا تمام خانه را به خوبی ببیند .

سعی کنید حتما در هنگام بازدید خانه ، خودتان حضور داشته باشید و ارتباطی گرم و صمیمانه با خریدار بگیرید و رفتاری شایسته و متین داشته باشید تا به توافق برسید .

از زوایای مختلف بیرون خانه و داخل خانه عکس هایی با کیفیت و واضح بگیرید تا به درخواست خریدار قبل از حضور در خانه شما عکس ها را به ایشان نشان دهید .

برای توافق بر سر قیمت نه خیلی سختگیر و مصمم روی قیمتی که گذاشته اید بایستید و نه در اول صحبت به میزان چشمگیری از قیمت خود بکاهید ، در دو صورت ذهن خریدار منحرف خواهد شد به این دلیل که اگر خیلی سختگیرانه و مصمم فقط قیمت خود را به خریدار اجبار کنید خریدار ناراحت خواهد شد و اینگونه رفتار از طرف فروشنده بسیار دلخراش و غیر مؤدبانه خواهد بود و اگر به سرعت از روی قیمت گذاشته شده به صورت چشمگیری کم کنید باز هم در ذهن خریدار این مسأله ایجاد می شود که مطمعناً خانه مورد نظر برای فروش مشکلی یا ایرادی دارد که به سرعت با قیمت پیشنهادی خریدار موافقت شده یا از قیمت گذاشته شده به این شدت کاسته شده است .

به این نکته توجه داشته باشید که حتما بهتر است شخص خودتان در هنگام بازدید حضور داشته باشید ، در نهایت اگر خودتان نمی توانید حضور پیدا کنید شخصی قابل اعتماد که به وی اعتماد کافی دارید را به جای خود بفرستید تا هنگام بازدید با خریدار آشنا شود ، رابطه ای که با خریدار ایجاد می شود به شما در روند فروش خانه کمک به سزایی خواهد کرد ، در نتیجه سعی کنید بسیار گرم و صمیمی از ایشان استقبال کنید و بسیار محترمانه و با وقار بر خورد کنید .

به یاد داشته باشید که رفتار شما خیلی تاثیر گذار خواهد بود ، به این دلیل که خریدار اگر احساس کند که شما فروشنده قابل اعتمادی هستید مطمعن باشید که با شما به توافق می رسد .

نکته آخر اینکه قیمتی که برای فروش خانه خود در نظر می گیرید با قیمت های منطقه ای که ملک شما در آنجا قرار دارد نسبتاً هم خوانی داشته باشد ، به صورتی که نه خیلی بالا تر از قیمت منطقه قیمت بگذارید و نه خیلی پایین تر ، این اولین دلیلی است که خریدار را به خریدن خانه شما دل گرم می کند .

 

امیدواریم نکاتی که در این مطلب برای شما عزیزان یاد آور شدیم برایتان کارامد باشد .

 

با ما همراه باشید ، ، ،

بستن منو