فسخ قرارداد معاملات ملکی

فسخ قرارداد معاملات ملکی

مدت زمان مورد نیاز برای مطالعه این مطلب: ۳ دقیقه

در زمان معاملات ملکی همچون خرید خانه، خرید آپارتمان، اجاره خانه و اجاره آپارتمان گاها پیش می آید که یکی از طرفین معامله میخواهد قرارداد را فسخ کند ، در این مواقع چه باید کرد ؟ در این زمان ضرر و زیانی که طرف مقابل متقبل می شود چه خواهد شد ؟ در کل آیا فسخ قرارداد شدنی است یا خیر ؟

در همین راستا تصمیم داریم تا با نوشتن نکاتی در این مطلب به شما دوستان و عزیزان همیشه همراه با آنلاین جو توضیحاتی در مورد فسخ و چگونگی فسخ قرارداد ارائه دهیم.

در ادامه با ما همراه باشید …

قرارداد چیست؟

در هنگام هر معامله ای برگه ای من باب تعهدات طرفین معامله نسبت به یکدیگر نوشته می شود که به این نوشته قرارداد می گویند، در معاملاتی مانند خرید خانه در تهران ، اجاره خانه در تهران ، خرید آپارتمان در تهران و اجاره آپارتمان در تهران به قراردادی که مابین طرفین معامله نوشته می شود را قرارداد ملکی می نامند.

نحوه فسخ قرارداد

برای فسخ یک قرارداد توسط یکی از طرفین ، باید تصمیم قطعی گرفته باشد .

در فسخ قرارداد طرفی که مایل به فسخ شده باید رضایت قلبی داشته باشد و فسخ کننده اگر کوچکترین نا رضایتی در او ببیند فسخ قانونی نخواهد بود .

شخص ثالثی که فسخ قرارداد را انجام می دهد باید عاقل و بالغ باشد و به مشائل حقوقی قراداد و فسخ قرارداد واقف باشد .

نکته ای بسیار مهم : گاها برای شما پیش آمده که به دلیل اعتماد و اطمینانی که به شخص مقابل برای تنظیم یک قولنامه یا قراداد برای خرید خانه هستید بعد از نوشته شدن قولنامه بدون نگاه کردن و خواندن قرارداد آن را امضا میکنید ، در یکی از بند ها که گاها نوشته می شوند می نویسند “اسقاط کافه خیاریات” همین سه کلمه کافیست که تمام اختیاراتی که یکی از طرفین دارد تا بتواند قرارداد را فسخ کند از وی گرفته شده و به هیچ عنوان و هیچ دلیل و مدرک قانونی نمی توان قرارداد را فسخ کرد .

بنابراین حتما به یاد داشته باشید که هرچقدر هم که به شخصی که برای شما قرارداد را می نویسد اعتماد و اطمینان داشته باشید قبل از خواندن کامل کل قرارداد آن را به هیچ وجه امضا نکنید !

از اینکه این مطلب را مطالعه نمودید بسیار سپاسگزاریم و امیدوار هستیم که این نکات برای شما دوستان و عزیزان همیشه همراه با آنلاین جو مفید واقع شده باشد.

با ما همراه باشید …

بستن منو