هزینه های مربوط به بعد از اجاره خانه

هزینه های مربوط به بعد از اجاره خانه

مدت زمان مورد نیاز برای مطالعه این مطلب: ۴ دقیقه

در هنگام اجاره خانه یا اجاره آپارتمان باید از اینکه کدام هزینه ها بر عهده صاحب خانه است و کدام بر عهده مستأجر اطلاع داشته باشید.

همان طور که می دانید اکثر افرادی که قصد خرید خانه یا خرید آپارتمان داشتند به دلیل اوضاع مالی نا به سامان و نوسانات بازار املاک و مستغلات به سمت اجاره خانه و اجاره آپارتمان روی آورده اند.

این وضع نا به سامان در حوضه بازار املاک و مستغلات در شهرهای بزرگ ملموس تر می باشد به عنوان مثال اشخاصی که قصد خرید خانه در تهران  یا خرید آپارتمان در تهران را داشتند در حال حاضر به دنبال اجاره خانه در تهران یا اجاره آپارتمان در تهران می باشند.

در همین راستا باید با این نکات آشنا شوید تا در هنگام اجاره خانه یا اجاره آپارتمان به مشکلی بر خورد نکنید.

در این باره تصمیم گرفتیم تا در این مطلب در مورد هزینه های احتمالی که در حین اجاره خانه یا اجاره آپارتمان ممکن است پیش آید برای شما دوستان و عزیزان همیشه همراه با آنلاین جو توضیحاتی را ارائه دهیم.

چنانچه شما نیز قصد اجاره خانه یا اجاره آپارتمان دارید توصیه می کنیم تنها با صرف کمی از وقت خود این مطلب را مطالعه نمایید.

در ادامه با ما همراه باشید …

هزینه های خانه بعد از اجاره بر عهده کیست ؟

در هنگام قرارداد اجاره خانه یا اجاره آپارتمان باید دقت کنید که هزینه های موارد مصرفی بر عهده مستأجر می باشد، مگر اینکه در قرارداد اجاره خانه یا اجاره آپارتمان جور دیگری توافق شده باشد.

چندی از این هزینه ها عبارتند از :

+ هزینه مربوط به مشاعات : این گونه هزینه ها از شارژ دریافتی محاسبه می شود ، البته در صورتی که مبلغ تعمیرات یا بازسازی مشاعات بالا باشد تمام ساکنین موظف هستند به صورت جدا گانه پرداخت کنند که در این مورد هزینه ای که باید پرداخت شود با شخص مالک می باشد و صاحب ملک باید این هزینه را پرداخت کند.

+ هزینه مربوط به آب و برق و گاز : همان طور که می دانید این موارد جزء موردهایی می باشند که از طریق شخص ساکن مصرف می شود و ربطی به مالک نخواهد داشت ، در نتیجه این هزینه را مستأجر پرداخت می کند ، فقط در صورتی این هزینه ها را مالک متقبل می شود که در هنگام خرید خانه یا خرید آپارتمان و یا در زمان اجاره خانه یا اجاره آپارتمان در قراردادی که مابین طرفین نوشته می شود جور دیگری قید شده باشد و بین دو طرف توافقی دیگر صورت گرفته باشد.

+ هزینه وسایل گرمایشی و سرمایشی : در نظر بگیرید که در هنگام اجاره خانه در تهران یا اجاره آپارتمان در تهران صورت جلسه ای تهیه شده که در آن تمام وسایل به صورت کامل سالم تحویل شما گردیده ، در این مواقع اگر برای هر یک از وسایل مشکلی پیش بیاید ، شما باید هزینه تعمیر آن را بر عهده بگیرید ، مگر اینکه مشخص شود هزینه به صورت کلی و جامع می باشد ، مثلا کل کولر آبی مربوط به واحد شما پوسیده و باید تعویض گردد ، مسلما پرداخت این مقوله بر عهده مالک خواهد بود.

در خصوص صورت جلسه در مبحث “تحویل ملک به مستاجر بعد از اجاره خانه” توضیحات کاملی ارائه داده شده که شما می توانید در صورت لزوم این مطلب را مطالعه نمایید.

در کل باید دقت داشته باشید که در زمانی که مستأجر هستید تنها پرداخت هزینه هایی بر عهده شما می باشد که جزء موارد مصرفی باشد و هزینه کلی ساختمان نباشد.

از اینکه این مطلب را مطالعه نمودید صمیمانه از شما تشکر می کنیم و امیدوار هستیم که این نکته در مورد اجاره خانه و اجاره آپارتمان در تهران و شهر های دیگر برای شما دوستان و عزیزان همیشه همراه با آنلاین جو مفید واقع شده باشد .

با ما همراه باشید …

بیشتر بدانید؛ آگاهانه عمل کنید:

بستن منو