وظایف مدیر ساختمان

وظایف مدیر ساختمان

مدت زمان مورد نیاز برای مطالعه این مطلب: ۳ دقیقه

در هنگام خرید خانه توجه به یک سری از نکات اولیه باعث موفقیت در قرارداد خواهد شد، بعد از خرید خانه در تهران یا شهرهای دیگر نیز مواردی وجود دارد که دانستن آن ها از واجبات یک زندگی بی دغدغه خواهد بود، یکی از این موارد دانستن حدود اختیارات مدیر ساختمان و یا وظایف هیأت مدیره ساختمان یا خانه ای است که در آن سکونت دارید.

قبل از اینکه بدانید وظایف مدیر ساختمان شامل چه گزینه هایی می باشد باید در مورد نکاتی اطلاع داشته باشید؛ به عنوان مثال هیأت مدیره و مدیر یک ساختمان چگونه انتخاب می شوند؟ آیا مدیر و هیأت مدیره حقوق دریافت می کنند؟ در صورتی که مدیر و هیأت مدیره حقوق دریافت می کنند، بودجه این حقوق و مزایا از کجا تأمین می گردد؟ اگر بعد از خرید خانه به عنوان مدیر ساختمان منصوب شویم و یا عضو هیأت مدیره ساختمان قرار بگیریم از نظر پرداخت شارژ و هزینه های قسمت های عمومی تأثیری بر ما خواهد گذاشت یا خیر؟(به این معنا که این هزینه ها را باید کمتر و یا بیشتر نسبت به دیگران پرداخت کنیم یا تفاوتی میان مدیر و شخص عادی در ساختمان وجود ندارد؟!)

در مورد هزینه های قسمت های عمومی ساختمان در مبحث “هزینه های مربوط به مشاعات ساختمان” توضیحات کامل و جامعی ارائه شده است که شما عزیزان می توانید در صورت لزوم مطالعه نمایید.

 در این مقاله تصمیم گرفتیم که من باب موضوع فوق (وظایف مدیر ساختمان) و سوالات مطرح شده که طبق پرسش های شما عزیزان از بخش مشاوره حقوقی و قوانین املاک انتخاب شده اند، توضیحاتی را در اختیار شما دوستان و عزیزان همیشه همراه با آنلاین جو قرار دهیم.

چنانچه شما نیز از افرادی هستید که قصد خرید خانه دارید و می خواهید در مورد وظایف مدیر ساختمان اطلاعاتی به دست آورید و یا حتی خودتان مدیر و یا عضو هیأت مدیره ساختمان می باشید؛ بهتر است که این مطلب را مطالعه نمایید و توصیه دوستانه ما به شما عزیزان این است که مطالعه نکات مندرج در این مطلب را از دست ندهید.

در ادامه با ما همراه باشید …

برای چه ساختمانی مدیر یا هیأت مدیره لازم است؟

همان طور که می دانید در زمان خرید خانه وقتی واحد های ساختمان مورد نظر از سه واحد پیشی گیرد دو مورد در ساختمان الزامی خواهد شد؛ در اول تعیین و انتخاب مدیر یا هیأت مدیره ساختمان و دوم اساسنامه آپرتمان های مسکونی .

اگر مایل هستید در مورد اساسنامه آپارتمان های مسکونی اطلاعات بیشتری داشته باشید می توانید مبحث “همه چیز مربوط به اسانامه آپارتمان های مسکونی” را مطالعه نمایید.

پس چناچه راقب به فضاهای آپارتمان و داشتن همسایه های زیاد نیستید و برایتان خوشایند نیست که درگیر مسائلی مانند انتخاب مدیر ساختمان ، هزینه های مربوط به مشاعات  ساختمان و … شوید بهتر است در هنگام خرید خانه در تهران یا شهرهای دیگر به دنبال خانه های ویلایی و یا آپارتمان های کم واحد باشید؛ اما اگر امنیت و نظم و ترتیب و… در محل سکونت خود را جزء مهم ترین ارکان در خرید خانه می دانید باید به سراغ آپارتمان هایی با تعداد طبقات و واحد های زیاد بروید.

مدیر ساختمان یا هیأت مدیره ساختمان شاید در وهله اول از نظر خیلی افراد موضوعی کوچک و بی اهمیت باشد؛ در صورتی که این چنین نیست.

به عنوان مثال در هنگام خرید خانه در تهران یا اجاره خانه در تهران زمانی که محل سکونت شما عزیزان آپارتمانی چند طبقه با تعداد واحدهای بسیار باشد متوجه خواهید شد که حضور یک مدیر و گاها حضور هیأت مدیره چقدر حائز اهمیت خواهد بود ؛ فرض کنید مشکل بسیار کوچکی در آپارتمان مربوطه پیش آید؛ چه شخصی این مشکل را حل خواهد کرد و یا چه فردی ایجاد این مشکل را گردن خواهد گرفت؟

گاهی اوقات مشکلی کوچک باعث دردسری عظیم خواهد شد و هیچکس در این میان نمی تواند مشکل را مدیریت و حل کند به جزء مدیر و هیأت مدیره ساختمان ؛ کافیست که بی نظمی کوچکی در آپارتمان رخ دهد، اینجاست که حضور مدیری لایق صراحتاً حس خواهد شد.

در نتیجه هنگام خرید خانه یا اجاره خانه اگر ساختمان مورد معامله آپارتمانی بیش از سه واحده بود حتما پیگیر شوید که آیا مدیر یا هیأت مدیره دارد یا خیر؟

نکته ای که باید در این زمینه همیشه به یاد داشته باشید این است که بی نظمی و مشکلات در ساختمان های شلوغ و پر جمعیت مانند یک گلوله برفی است؛ این مشکل اکر در اسرع وقت حل نشود و به آن رسیدگی نشود مانند این است که همان گلوله برف در سراشیبی کوهی پر از برف رها شود؛ مطمعناً ثانیه به ثانیه حجیم تر خواهد شد!!!

حال شما هم اگر به اهمیت وجود مدیر ساختمان پی بردید؛ به اشخاصی که در میان شما می گویند این سمت در ساختمان جایگاهی کوچک و بی اهمیت است بگویید که در صورت عدم وجود مدیر ساختمان بعد از خرید خانه یا اجاره خانه چه مشکلات و دردسرهایی ممکن است ایجاد شود!

نحوه انتخاب مدیر ساختمان

برای این مورد در اکثر ساختمان ها جلسه ای تشکیل می شود که به این جلسه مجمع عمومی ساختمان نیز گفته می شود که در این مجمع بیشتر از پنجاه درصد ساکنین یا مالکین حضور داشته باشند تا این جلسه از لحاظ قانونی دارای اعتبار باشد، تصمیم گیری برای انتخاب مدیر ساختمان یا انتخاب هیأت مدیره ساختمان باید حداقل توسط شصت و شش درصد افراد حاضر در جلسه یا مجمع عمومی ساختمان انجام گیرد، به این معنا که آرای دو سوم از حضار است که مدیر یا هیأت مدیره را مشخص می کند.

وظایف مربوط به مدیر یا هیأت مدیره ساختمان

در ابتدا باید بدانید که مدیر و هیأت مدیره ساختمان می تواند از افراد ساکن در آپارتمان (مالکین یا مستأجرین) یا حتی افرادی که در ساختمان ساکن نیستند انتخاب شود، این مسئله در اساسنامه آپارتمان آمده و در صورت رضایت و آرای اکثریت دیگران حق اعتراض نخواهند داشت.

در اساسنامه آپارتمان های مسکونی وظایفی برای مدیر و هیات مدیره ساختمان مشخص شده که برای شما عزیزان یک به یک توضیح خواهیم داد.

+ مدیر ساختمان در صورتی که بخواهد به مسافرت برود و یا اینکه چند روزی دور از مسائل مدیریتی باشد باید یک فرد را به عنوان جانشین خود انتخاب کند.

+ مدیر یا هیأت مدیره وظیفه دارد برای آپارتمان مربوطه، سرایدار یا نظافتچی استخدام کند که ساختمان مورد نظر از لحاظ بهداشتی و نظافت عمومی ساماندهی شود.

+ مدیر و هیأت مدیره وظیفه دارند تا ساختمان را در برابر حوادث طبیعی ، غیر طبیعی و خطرات احتمالی مانند سیل ، زلزله ، آتش سوزی و مخصوصا حوادث آسانسور بیمه کند؛ اگر این مورد دراساسنامه آپارتمان باشد و به این امر جامه عمل پوشانده نشود، مدیر ساختمان خود باید خسارتهای ایجاد شده به جان و مال همسایه ها را بپردازد.

همان طور که گفته شد در مواقعی که آسانسور مورد نظر بیمه نباشد و حادثه ای رخ دهد یکی از افرادی که دچار مشکل می شود و باید جبران خسارت کند مدیر یا هیأت مدیره ساختمان است ، بابت همین مدیر ساختمان باید در قبال مواردی از قبیل تاییدیه و گواهی استاندارد آسانسور و آمدن سرویس کار برای بازدید فنی و در صورت نیاز تعمیر به موقع حساسیت به خرج دهد و بسیار مسئولانه پیگیر این موارد باشد، تا حوادث ناگهانی مالی یا جانی ناشی از خرابی آسانسور رخ ندهد .

اگر مایل به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد حوادث آسانسور و بیمه آسانسور هستید می توانید مبحث “بیمه مسئولیت حوادث دارندگان و سرویس کاران آسانسور”  را مطالعه نمایید.

+ مدیر و هیأت مدیره وظیفه دارند که اگر همسایه ای مخل آسایش دیگران شود به او تذکر داده و در زمان درگیری ها مداخله کند و همگان را به سوی آرامش دعوت کند.

از اینکه این مطلب را مطالعه نمودید سپاسگزاریم و امیدوار هستیم تا این نکات برای شما عزیزان و دوستان همیشه همراه با آنلاین جو مفید واقع شده باشد.

با ما همراه باشید …

بیشتر بدانید؛ آگاهانه عمل کنید:

بستن منو