آخرین اخبار املاک ایران _ 4 اسفند 97

 خرید 8 هزار واحد مسکونی در ازمیر ترکیه توسط ایرانی‌ها

رشد  40 درصدی معاملات خانه در بهمن ماه 
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه قیمت مسکن در سال آینده جهشی افزایش نخواهد یافت و رشد قیمت زیر شاخص تورم خواهد بود، گفت: در 10 ماهه اول امسال 8 هزار واحد مسکونی در ازمیر ترکیه توسط ایرانی‌ها خریداری شده است.

مصطفی قلی‌خسروی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در 10 ماه امسال هشت هزار واحد مسکونی توسط ایرانی‌ها در ازمیر ترکیه خریداری شده است، گفت: این باعث تاسف است که ایرانی‌ها علی‌رغم وجود آب و هوای مناسب در ایران اقدام به خرید ملک در ترکیه می‌کنند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه نرخ هر متر مسکن در ازمیر 6 میلیون تومان است، اظهار داشت: خریداران مسکن ایرانی باید مراقب خرید ملک در این کشور باشند، چرا که در آن کشور دو سند صادر می‌شود که اولین سند همانا سند شهرداری است که اکثر ایرانی‌ها با همان سند شهرداری اقدام به خرید ملک می‌کنند، در حالی که سند دوم که همانا سند اصلی و تصرف ملک است، باید مدنظر و تاکید قرار گرفته باشد.

منبع : خبرگزاری فارس

رشد  40 درصدی معاملات خانه در بهمن ماه رشد  40 درصدی معاملات خانه در بهمن ماه 

متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران در بهمن ماه با رشد بیش از 86 درصدی نسبت به بهمن ماه سال گذشته به 10 میلیون و 60 هزار تومان رسید. تعداد معاملات آپارتمان‌های شهر تهران که از اردیبهشت ماه امسال با روند کاهشی مواجه بوده، در بهمن ماه با رشد حدود 40 درصدی نسبت به ماه قبل به هشت هزار و 99 فقره افزایش یافته است.
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی در بهمن ماه امسال هشت هزار و ۹۹ فقره خرید و فروش آپارتمان‌‌های مناطق ۲۲گانه تهران به ثبت رسید.

تعداد معاملات آپارتمان‌های شهر تهران از اردیبهشت ماه امسال با روند به‌شدت کاهشی روبه‌رو بود، به‌طوری که از حدود ۱۷ هزار فقره معامله در اردیبهشت ماه سال جاری با کاهش ۶۵ درصدی به پنج هزار فقره در دی ماه رسید، اما در بهمن ماه این روند تغییر کرد و معاملات با رشد ماهانه ۴۰ درصدی مواجه شد.

منبع : تجارت‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *