آخرین اخبار املاک ایران _ 22 اسفند97

افزایش سقف تسهیلات مسکن روستاییافزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن از پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن روستایی تا 45 میلیون تومان خبر داد و گفت:‌سازمان برنامه با افزایش سقف تا 40 میلیون تومان موافقت کرده اما بانک مرکزی با سقف 35 میلیون تومان موافق است.

عزیز‌الله مهدیان در پاسخ به این سؤال که پرسید با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی و قانون افزایش سالانه 15 درصد به سقف تسهیلات مسکن روستایی آیا پیشنهاد افزایش سقف وام به دولت ارائه خواهد شد یا خیر، گفت: بنیاد مسکن پیشنهاد رسمی خود را تا سقف 45 میلیون تومان ارائه کرده است اما سازمان برنامه و بودجه افزایش سقف تسهیلات تا 40 میلیون را قبول کرده و بانک مرکزی تا سقف 35 میلیون را پذیرفته است.

مهدیان با اشاره به اینکه در سفری که به یکی از استان‌ها داشتیم با نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه همسفر شده و از او بررسی هر چه سریع‌تر این پیشنهاد را درخواست کردیم، گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور ویژه‌ای برای در دستور کار قرار گرفتن این پیشنهاد را ارائه کرده و مقرر شد که شنبه هفته آینده این پیشنهاد در کمیسیون اقتصادی دولت بررسی و سپس در جلسه روز یکشنبه هیأت دولت با میزان افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی موافق شود.

منبع:خبرگزاری فارس

عدم تناسب نرخ مسکن و قیمت هاافزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی

 

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تسهیلات مسکن تناسب خود با قیمت خانه را از دست داد افزود: با توجه به عدم موافقت مجلس با افزایش سرمایه بانک مسکن، تسهیلات در این حوزه در سال آتی رشدی ندارد.
سیدابوالفضل موسوی بیوکی با اشاره به وضعیت فعلی بازار مسکن، گفت: در حال حاضر تناسبی میان نرخ مسکن و قیمت ها در بازار وجود ندارد، از اینرو باید تدبیری در این حوزه اندیشیده شود.
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید در راستای ایجاد تناسب میان تسهیلات مسکن و همچنین تورم موجود در جامعه اقداماتی را در دستور کار خود قرار دهد، افزود: یکی از راهکارهای بهبود وضعیت بازار مسکن افزایش سقف وام در این حوزه بوده که لازمه تحقق این مهم نیز رشد سرمایه این بانک است.
موسوی بیوکی با بیان اینکه بانک مسکن نسبت به افزایش سقف وام در حوزه خانه دار شدن مردم علاقه مند بوده اما محدودیت منابع اجازه این کار را نمی دهد، تصریح کرد: در زمان بررسی لایحه بودجه ۹۸ در مجلس، کمیسیون عمران با افزایش سرمایه بانک مسکن در راستای این مهم موافقت کرد اما متاسفانه در کمیسیون تلفیق به آن رای مثبت داده نشد.

منبع :نامه نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *